Blog Archive

Tuesday, November 26, 2013

Paevana versus kenderism.

On äärmiselt hea tõdeda, et meil leidub inimesi, kelle sõnad on puhas kuld, samas kui ansipilaste, partslaste ja kenderite sõnad rabedam kui lagunenud paas...
Paevana mõtteid peab austama. Miks aga eelpoolmainitud seda ei tee? Kas lihtsalt kuld (mitte Paevana sõnad, vaid see teine) pimestab? Või lihtsalt ei teatagi, mison need väärtused, millest Paevana räägib?

http://eestielu.delfi.ee/eesti/raplamaa/marjamaa/elu/poliitika-neelas-kogu-aja-marjamaal-loengut-pidanud-paevana-jutuga-paeni-ei-joudnudki.d?id=67125764

Need väärtused:
KODU,
RAHVAS,
RIIK,
EETIKA,
ARGUMENTIDE JÕUD,
TALUPOJATARKUS,
KULTUUR,
VAIM....

Pole muidugi kõige senise suhtes ime, et Rein Paevana Einasto (meenutab natuke hiljutisi Juhan Tänavad Puhtaks Poliitmees-valimisplakateid?) just õiguskantsleri esile toob. Ja pole ka ime et Sirpi murust madalamaks teha taheti.

Kas poliitikute esinemistel ka tekib vaimne side kuulajatega? Kas neil üldse on kuulajaid? Või vaid koogutavad käsutäitjad, tulevased haigekassa kandidaadid? Kellel koogutamisest kroonilised hädad? Tundub, et ei olegi. No agakas on siis mõtet siin üldse vänderdada, kui side rahvaga puudub? Ehk on aeg kogu täiega tagaasi astuda ja loobuda kümmekonnaks aastaks poliitikas olemisest? No, et ehk kulutada see aeg õppimiseks? Paevana, Õiguskantsleri, Fred Jüssi ja paljude teiste ärksate mõtlemisvõimeliste õpetajate käe all?

Esimeseks Telekooli tunniks soovitaks seda:

http://etv.err.ee/arhiiv.php?id=110691

Muidugi, igapäevaselt ka Osooni saateid ja head paljudelt muudelt aladelt!

Üks õpib üle õue minnes rohkem kui teine läbi linna minnes? Paganama hea ütlus, no nii tabav, kui üldse olla saab. Ja ometi võib parafraseerides öelda, et mõni tahab sõita läbi kontinendi ülikiiresti, tulemuseks on vaimne dementsus?

Ahjaa, siin tänaks ka Joonast ja Fredi sellise saate eest! Mul on olnud au vähemalt koos Joonasega üle õue minna...


No comments:

Post a Comment