Blog Archive

Tuesday, July 7, 2015

Konju ja Ühispeatused!

Stroomis tööl olles nägin Konju bussi peatumas. Kui paljud kohalikest sellest teavad? Kas Stroomi Keskuses on info mõnel stendil üleval? Või mujal? Ikka aitaks hädast välja vana hea infostend ja a4 formaadis info. Miks seda ometi ei tehta? Miks ei võiks Strooni Keskus mõista "vastastikkust külgetõmbejõudu"? Et kui just nende juures peatub mingi teenusbuss, siis külastatakse ka neid rohkem!?
Muidugi tahaks loota, et Konju jt leiavad tee ka Ühispeatustesse. Vähemalt seal, kus vastavad tingimused olemas ja kliente hulgim!?
Kas ja millal aga riik tegudes hakkab soodustama väikeettevõtete tegemisi? Ja toetab neid sellega, et loob võimalused oma toodete müügiks? Väikeettevõtete toetamine neile tingimuste loomisega tähendab nende paremaid eduvõimalusi.


Selliste asjade tegelemine riigi ja omavalitsuste poolt eeldab aga laia silmaringi (millest paljudel kipub nappima), tahtmist midagi kasulikku ära teha (millest ka kipub nappima) ja natuke raha (mida kulutatakse sageli mõttetutele asjadele ja läbimõtlemata tegevustele)! Ometi taotakse rusikaga vastu (õhku täis) rinda ja kiidetakse ennast! Millal ikkagi saame sellise valitsuse, kes hakkab nõudma töötegemist? Ning kes mõistavad, et koostegemine on säästlikum ja samas tulusam. Ja et väikeettevõtjad ja - ettevõtted on samamoodi maksumaksjaid. Vähe sellest, nad on ka turismi koha pealt väga olulised! Kui palju on nähtud välismaal kõikvõimalikke omapärast kohalikku kaupa, see peaks teadma, kui suur on turistide huvi selle vastu!Väga tore on näha ka seda, kui müüakse ka "naabri" toodangut"! Seegi on näide "vastastikkusest külgetõmbejõust"!Meeldivaid oste ja edu tegijatele!

Ja mina ostsin ka piima ja silmu! Veel on maitsmata, aga kindlasti maitseme mitmekesi.....

No comments:

Post a Comment