Blog Archive

Sunday, August 9, 2015

Haapsalus käsil mitu asja - päeva teine pool.


Jõuad sa siis kõike proovida ja pärast kirjeldada, kui üks on ihalduväärsem kui teine? Ei jõua. Proovisin alumisel pildil nähtavat, peekonirullis haugifileed! Väga maitsev oli! Oli vist Kohvik Trühvel oma....
See siis küll nagu Tallinna kohvik!?


Põikasin ka Beguta taimetoidukohvikusse. Muidugi oli ka siin, nagu igas teises kohvikus hoopis rohkem külastajaid päeva joksul.Tõnu Parbus perega põikas samuti läbi.
Foto: Arvo TarmulaAsajaosalistel on arutamist enne, kohapeal ja hiljemgi.... Kasvõi muljetamiseks ja plaanimiseks, kuidas edaspidi paremini jne. Kuigi ega ette heita polegi suurt midagi, igati tore ettevõtmine ja palju rõõmsaid hetki paljudele rõõmsatele inimestele. Muidugi ka käivet, seegi oluline.Järjekorrad olid igal pool, enamasti saigi kaup otsa enne kui plaanitud.Ja ometi, kuigi küalstajaid oli palju, siis rongi olemasolul onuks neid hulga rohkem. Sellised käimised aitavad mul pilti ikka paremini kokku panna ja mida aeg edasi, seda rohkem imestan, et mõni ei saa kuidagi pilti selgelt ette, isegi aastate möödudes! Küllap ikka siin tegu soovimatusega või siis tõesti mõne kroonilise tõvega või lihtlabase rumalusega....Ometi on inimesi, asju, kohti, tundeid, hetki, paljut, mis peaks hoolivust kasvatama!? Miks siis kellegi jaoks see nii mõistetamatu on?
 Vahel aga laseb isegi rong jalakakäija üle tee.....
Juhtusin kokku ka ühega oma kolleegidest.

 
Vedurijuht Rõudest, Alar Klaassen, juht, kellega tegi abina ka tema viimase sõidu enne pinsile jäämist. Tore kohtuda!
Foto: Arvo Tarmula


Pildistajatel jätkub tööd ja leiba....Jaala tegi aga järjest oma sõite...


Meri on, meri jääb, meri olema peab.... küllap ongi seegi romantika paljudel juba lapsena hinges!Külalised kaugemalt, kanged naised Märjamaalt!
Iloni Imedemaal aga haruldased külalised, väntorelimängijad! Tõsi, minu jaoks selline muusika ju suht võõras, pole lapsepõlvekogemust, paljudes maades küllap aga see omaette kunst ja elamus!2 fotot: Kalju JuurikAlati ei pruugigi mõni kiosk hiigelkasumeid tuua, aga ometi on selliseid asju vaja! Seda võiks nimetada ka "taristuks" ehk osa vajalikust on see kiosk kindlasti.


Laste jaoks oli aga oluline ka kalapüüdmisvõimalus, mis sest, et kalad väga eest ära ei ujunud. tegevust ja lõbu jätkub kauemaks...
 
Aga taas linna peale! Tõsi küll, nii ringi kapates jääb osa nägemata, aga....ühe koha peal olles ju samuti!?
 Kahjuks seda jõudsin kuulma alles viimase loo ajaks, kuidas müstiline 80-ndate itaalia muusika ikka veel oma mõju kaotanud pole! Super!
 Taksi Pubi õuekohvik jäi natuke kõrvale, aga kohapeal võis ka taksi kohata!
Natuke maitsvaid kukeseeni...

Kiskusi isegi natuke vihmasabinaks, eks palavuse peale see vast isegi hea! Mind kiskus aga Fra Maresse, ja ütlen ette, ei tahtnud ma ei lebolast lahkuda, ega veest välja tulla! Niivõrd hea oli!
 

Fra Mares oli igati hea, aga üks asi vajab seal kordategemist. Lebolas on ülimõnusad lamamistoolid, kuid....:
*osa neist ei soojene
*kõrvaklappidest osa ei tööta või töötab vaid üks pool
*kõrvaklappide süsteemil osadel ei saa nupe keerata, mõnel kolm "kanalivalikut", teistel üks
jne jne.
Nii juba paraku pikemat aega.
 Nautimist see tõepoolest tõsielt mõjutas, sest tegelikult muusika neis lamamistoolides on oluline osa naudingust....
 


No comments:

Post a Comment