Blog Archive

Monday, August 1, 2016

Maavanem võttis vastu Riisipere-Rohuküla raudtee planeeringu.

Tore!


Foto: Ingrid H. Ingrid


Normaalsus tähendanuks seda, et valitsus istunuks maavalitsuse kukil juba. Et kohe teha otsus raudtee taastamise alustamisest, tähtaja Eesti Vabariigi 100. aastapäev! Paraku tuleb väikemeel veel istuda veidi ja oodata. Täpsemalt, natuke rohkem kui veidi.


Mõned puudused, mis on, on siin kirjas. Ometi poleks nende "parandamine" mingi probleem, kahjuks kuulatakse "eksperte" Elronist. Kuigi tänaseks pidanuks ka see juba selge olema, milline jutt on mõtestatud, milline mitte!

Aga ega ma oma seisukohtade kaitsmisest loobu, sest  tean, et mul õigus! 

Loodan edasi koos Teiega!

2 comments:

 1. Haapsalu facebookis kirjutab vist üks nöunikest su küsimustele vastuseks? Naerma ajab, kuigi tegemist on sulaselge lolliga. Aga köige rohkem mulle meeldis vastus nummer 6!

  Ja nii lihtne ongi sinu "küsimusi" ümber lükata...

  1. Jutt käib Läänemaast, siinsest rahvast ja siinsetest oludest. Seega need kõrvalised peaks välja jätma.
  2. Kuna see on seoses esimesega mis on täiesti ebaoluline sest tegemist on Läänemaaga, siis...
  3.Sama mis eelmise vastus.

  4. Siinkohal võiks küll võrdluseks võtta paljud teised maad ja piirkonnad, kus ka ei ole rongi, ja kus üritusi toimub ikka kõvasti suuremaid ja rohkem kui siin Läänemaal.

  5. Bussid, autod. Käivad, rongi pole, pole aga käidud saavad. Aga miks üldse käivad Läänemaalt väljas? Miks siin Läänemaal tööd pole? Aga vot äkki alustaks hoopis sellest, mitte rongiliikluse rajamisest? Või mis? Äkki looks siia töökohti? Ja vot äkki siis oleks nii et väljastpoolt tahetaks hoopis siia tulla, ja siis võibolla ükspäev tõesti oleks vajajaid nii palju et rong tõesti õigustaks end ära? Või mis?
  Seda ikka arvestad et vanemal ajal, kui ei olnud mootorsõidukeid nii nagu preagu... polnud nii nagu praegu... saad aru?

  6. Õpilased ja üliõpilased. Ohh... enamus koolides õpetatav on täielik jama... see esimene oluline punkt. Et miks peaks keegi jama õppima minema? Miks ei nähta ära et tegemist ongi jamaga?
  Aga see kõrvale jättes, ja arvestades praegust olukorda, siis rong aitaks noortel siit kergemini lahkuda. Rongi rajamine vabanduse peale "õpilased saavad kergemini liikuda", tähendaks et noortel oleks siit kergem lahkuda. Seda tahadki, et Läänemaa rahvast tühjaks voolaks?
  Nagu olen juba ka öelnud. Enne kui rongiliiklus rajada, peab selleks ehtne põhjus ja vajadus olema siin kohapeal olemas. Siin kohapeal ei ole sellist vajadust praegu olemas.

  7. Ebaoluline ja seos puudub. Seda enam et gümnaasiumitel on ühikad... just neile kes on kaugemalt. Tee iseendale olukord selgeks enne kui hakkad mingil teemal rääkima, muidu kaevad omale augu ja astud sisse ka (nagu oled päris korralikult juba teinud...).

  8. ??? Eks sa vist ise ei saa üldse aru et see küsimus on lihtsalt täiesti ehtsalt mõttetu. Ja selle küsimusega sa ise jätad arvestamata sellega mis tingimused peavad olema täidetud et rongiliiklus ennast õigustaks.

  9. Kas ise tead vastust? Peaksid vist teadma et ega ikka ei tea ju küll... Ja kas seda ei tea sa siis et rong ei jõua iga koju ukse ette... Või mis?

  10. Bussiga saab vedada täiesti kõiki keda vaja. Kui vaid enne arendaks olemasoleva bussiliikluse vastavaks, mitte ei hakkaks uut looma mille loomise jaoks tingimused tegelikult pole kaugeltki mitte täidetud.
  Enne kui luua uut, peab olemasoleva tegema nii heaks kui saab, ja kui siis jääb puudu, siis alles otsida ja rajada uusi viise juurde.

  "Praeguseks piisab"... Arvestades et Läänemaal pole preagu tingimusi mis õigustaks rongiliikluse rajamist, siis nii kaua kui neid tingimusi ei ole, nii kaua... noh, mis nii kaua on? Suudad õige vastuse iseenda jaoks välja võluda?

  Äkki arendaks enne Läänemaa eluolu nii heaks et tõesti on vaja rongiliiklust? Mitte et raisata ressurrse mõttetult millegi peale mida praegustes tingimustes vaja ei ole üldse.
  Alustada ei saa lõpust ega kuskilt vahepealt. Alustama peab algusest ja lõpupoole sammhaaval ehitama. Algus on tingimuste loomiseks vajaliku tekitamine. Siis tingimuste loomine. Ja siis alles, kui tingimused olemas, rongiliikluse rajamine.
  Praegu on tunduvalt tähtsamat mille peale energia suunasta, kui rongliikluse rajamine. Praegu on siin tunduvalt tähtsamat mille peab ära tegema. Ei saa alustada lõpust kui algust pole läbi teinud, rääkimata vahepealsest!

  ReplyDelete
 2. Tänud!

  Kuigi ma seal kommenteerisin ka natuke, siis niisugust asja tegelikult kommenteerida ei saagi. Sest see vastus oleks ebaeetilise sisuga.
  Vabandan!

  ReplyDelete