Blog Archive

Tuesday, August 16, 2016

Naissaar ja meie tulevik.


Naissaar.


Selles riigis ju paremini ei saagi! 
Lavassaare Muuseumraudtee ootab paremat tulevikku. Aga riigil pole tulevikku, kui ajaloost ei hoolita!

Nagu näha, on võimalusi küll ka teisigi, aga riigi suurim puudus on tahtmises ja visiooni puudumises. Ehk siis demagoogias ja populismis.3 comments:

 1. Palun proovige aru saada, et suurkorporatsioon, mille peamiseks sissetulekuallikaks on teiste röövimine, relvastatud väljapressimine, ning mille ladvikuks on 20 aastat olnud inimesed, kes ise teistele ausalt millegi müümise asemel susserdavad ja valetavad, ei ole just see osapool, kes midagi teeks, kui passiivsete ja ükskõiksete rahvamasside ekspluateerimine välja arvata. Üheks võimalikuks alternatiiviks on tegelikult anarhism:


  http://archive.softf1.com/2014/2014_09_25_YouTube_Publication_of_Noam_Chomsky_on_Anarchism.webm

  https://www.youtube.com/watch?v=ZpYUAucm1ZI


  Supermafia ei ole tegelikult kunagi ka tehnoloogia edendamisega hakkama saanud. Kõik on tulnud erasektorist, aurumasinad, arvutid. Erandiks saab lugeda ehk internetti, aga telefoniliinid tulid ikkagi erasektorist. Video erasektori innovatsiooni teemal:

  http://archive.softf1.com/2006/ted_com/2006_02_xx_ted_com_Burt_Rutan_About_Privately_Funded_Research.webm


  Tegelikult on olukord lausa nii, et reaalse arendustööga ükski suur-äri tegelikult ei tegele. Suurärid, näiteks lennukitootjad, parimal juhul vaid korduvkasutavad teiste poolt varem välja töötatut. Arendustööd võtavad aega ja maksavad ja eeldavad pika-ajalist strateegilist planeerimist ning on riskantsed, mistõttu ärikad, kes suurt raha kokku ajada soovivad, vaid ostavad-müüvad-vahetavad VALMIS ASJU. Isegi firmad nagu Intel ja AMD ja Microsoft. USA-s on juba samm-sammult hakatud sellest isegi aru saama ja suurfirmad ei üritagi midagi arendada vaid maksavad ühiselt mittetulundusühingutele, näiteks Apache Foundation, Linux Foundation, .NET Foundation, jne. kes siis keerukaima, raskeima, arendustöö ära teevad ja kvartali-kasumi-aruandest mõjutatult üle nurga laskvatest direktoritest puutumatud, kaugel, otseselt mõjutamatud, on.

  Isegi Microsoft'is on kõige karmimad ja keerukamad osad muudetud avatuks ja heategevusega pole seal mingit pistmist, sest baastehnoloogia arendus on töötundides ropp-kallis, seda ei saa ka lohakalt teha ja seepärast on kasulik seda ka ettevõtte äriprotsessidest lahus hoida. Konkreetne näide on Microsoft'i mobiiltelefoniäri, mille turgutamiseks Nokia osteti ja mis seoses oma ajaloolise äriprotsessiga seotusega sai tehniliselt nii vilets, et Microsoft müüs selle koos Nokia riismetega maha. Seega tehnilise kvaliteedi puudus maksab jube karmilt kätte, mõnikord harva ka rahas.

  Raudteedest rääkides, need raudteed saaks korda viisil, et FANAATIKUD, kes ei pane projekti esimese finantsraskuse tingimustes kinni ja on nõus kasvõi oma vabast ajast asja kallal tööd tegema, loovad mittetulundusühingu, mis siis koordineerib ja optimeerib töid paljude projektide üleselt, saavutades tööde kulu poolel massiefekti tõttu kokkuhoiu. Ettevõtjad aga võiks siis poliitbroilerite maksurahaga toitmise asemel JOKK-itada ja toda mittetulundusühingut toita. Kui tahta sarnast näidet IT valdkonnast leida, siis selleks on

  http://tehnikaringlus.com/

  Tegelikult on ju raha vaja ainult selleks, et seda millelegi KULUTADA ja sealt saab edasi mõelda, et kuidas neid asju, sealhulgas teenuseid, millele raha KULUB, kas vähema rahaga või lausa tasuta saada. Kui Naissaare elanikke too raudtee tõsiselt huvitab, siis olgu loovad ja mõelgu midagi välja. Võibolla vanamoodsel tehnoloogial baseeruva raudtee taastamine ongi LOLL MÕTE ja tasuks ehk hoopis mõelda, et kas vana raudtee alale saab tööle panna midagi, mis on odavam, vähema manuaalse hooldustööga, vähemalt sama hea kui see vana raudtee, vana raudtee süsteemiga ühilduv. Üks minu ajaveebipostitus natuke teisest valdkonnast:

  http://martin.softf1.com/g/yellow_soap_opera_blog/the-future-of-goods-transportation-small-rope-climbing-robots

  Tänan lugemast. :-)

  ReplyDelete
 2. Teine asjaolu, millele kindlasti tähelepanu juhin, on "newspeak" (news peak, new speak) ehk keeleliste terminite kasutamine mis eeldavad peavoolu-ideoloogiliste väidete tõele vastavust. Näiteks väide, et "meie riigis on X" sisaldab oma eeldusena väidet, et inimesed teatud alal ei suuda elada ilma neid ekspluateeriva organisatsioonita, suurkorporatsioonita, mille peakontor asub Toompeal. Üks selgitav viide:

  https://youtu.be/BBoAOIosEd0?t=2m32s


  Tänan lugemast/vaatamast. :-)

  ReplyDelete
 3. Tänud!

  Oled vaeva näinud, tutvustamaks natuke teist valdkonda. Anarhism pole sugugi parem kui suurkorporatsioonide valitsemine.
  Kui aga konkreetselt teemast rääkida, siis jutt on ajaloost, selle säilitamisest, võimalusest pakkuda midagi turistile. Loomulikult koos kõige kaasnevaga, keskkonnahoid sealhulgas. Aga riik on meil nõrk ja sellise juhtimise nõrgaks ta jääbki. Või veel hullem, hääbub ja muutub olematuks.

  ReplyDelete