Blog Archive

Friday, November 25, 2016

Maksta oma riigi heaks!


Foto: Daisi Reinap-Põllupüü.


Kui meil on oma riik, siis kes seda üleval peavad pidama?
Mind häirib teatud ettevõtjate virin, et valitsus tahab nende maksukoormust tõsta. Minu arvates võiksid suurettevõtjad olla uhked, et saavad ühiskonna sidususse rohkem panustada. Seeläbi madalapalgaliste ostujõudu suurendades, saavad ju needsamad ettevõtjad oma kulutused tasa. Mina igatahes alustava väikeettevõtjana olen valmis rohkem panustama sidusama Eesti saavutamisse.

 Kommenteerija: Sellega on nii, et praegu avaneb mingisugune aken tuua Albionist siia arusaamatult suur kogus pangandusäri. On valida, kas teha tööd - see eeldaks valitsusse asiste inimeste nimetamist - või müürida see aken kinni pangandusmaksu või mõne muu karistusmaksuga. Valik on teie. Ettevõtjad elavad oma elu edasi. Leiavad mingi muu tegevuse, ehk teevadki seda mujal. Valus hakkab teistel.

Ja see võimalus ei tule enam KUNAGI tagasi


Neeme J. Sihv
Neeme J. Sihv Kas see pangandusäri tuleb siia missioonitundest ja valmis tegutsema Eestimaa heaks või siiski vaid ühel põhjusel? Ehk oleks riigipank siin hoopis olulisem tulevikku silmas pidades?

Viimase aja maksutõusu jutud on pannud mind küsima sama, mida just küsis Jaak Juske. Ma ei ole Jaak Juske arvamustega sageli nõus ning häirib vägagi tema kui põhimõttelise sotsi komme oma maailmavaadet peale suruda, igapäevaselt ja mitmel korral, kuid see küsimus on igati õige! Muide, aastaid tagasi tundsin isegi mingit tõmmet sotside poole (ehk tänu just sellisele soovile hoolida kõigist, kuigi see on räigelt nüüdseks ära solgitud) ja mingid ühisjooned on olemas. Parimates asjades!

No comments:

Post a Comment