Blog Archive

Thursday, November 10, 2016

Mina Ülenurmel, Moostes ja Mäetagusel.

Tegelikult olen ma neist kolmest kohast käinud vaid ühes.
Kui aga lugeda artiklit, siis on mul hea meel tõdeda, et mul on taas õigus. Et ma NÄEN! Asju sisuliselt ja põhimõtteliste seostena. Sellist kinnitust iseendale on natuke vaja, eriti kui mõni arvamusliider süüdistab, et ma ei näevat suurt pilt!


Mis on siin ühist? See, et ma Ülenurmel äsja käies (ja varemgi) olen ikka mõelnud, et mitu asja on parem kui üks. Ka Ülenurmel saaks (vald või eraettevõtja, vahet pole teoreetiliselt, asi on tervikus kui sellises) teha majutuskoha vms. Ja mitte lihtsalt majutuskoha, vaid ka linnuvaatlustorni, sest polder nina all. Väikese spaa või muu suplemisvõimaluse. Näiteks uhkete igludena nagu on vist kuskil Soomes. Otse poldri veerel, seega päevasel ajal nautides tegevust ja ilu seal, olenemata aastaajast. 

Veelgi rohkem, kui edasi mõelda, saaks kompleksteenusena pakkuda mingi transpordiga kulgemist Lennundusmuuseumi, Põllumajandusmuuseumi ja ehk ka Raadile. Näiteks vana PAZ-bussiga, kuigi LAZ oleks uhkem, aga neid meil vist pole. Igatahes on antud artikkel kinnituseks ammutuntud tõele. Et asju KOOS tehes, on 
a) põhjust rohkem tulla
b) tulija võtab osa nii ühest kui teisest kui kolmandast

.....jättes raha neisse kõigisse. Ja rohkem oleks valda tulemist, nii külaliste poolt kui elama. Muidugi peaks KOV ka ise vaeva nägema, riik samuti. Kutsudes kedagi kasvõi ehitama midagi põnevat, pakkudes vastutasuks maad vms. Lugege ja mõelge!

Minul aga on ammu olnud huvi mõlema koha vastu. Järelikult tuleb need lähiajal kavva võtta.....No comments:

Post a Comment