Blog Archive

Wednesday, August 23, 2017

Puhkus 5. Taas teel.


Aeg siis bussile minna ja veel peab rongile jõudmiseks tegema ümberistumise. Tulevikus ehk saab juba normaalsemalt. Kaubamaja seinalt on igasugused reklaamid eemaldatud ja õige kah! Selleks on ikkagi vastavad kohad. Linnapilti peab ilusana hoidma iga inimene. Kuid info kättesaadavus kindlasti oluline.
Sageli meenutan kunagi Balti jaamas olnud sõiduplaani aparaati. Just sarnased võiks olla üle Eesti ka ürituste jm edastamise jaoks. Oleks superäge!
Siin parkla vastas on ka väikepood, mis ootesaali kioski kõrval teine võimalus midagi teele kaasa osta.

Aga parkla valmimine on tore. Mis sest, et Tartu vajaks teist ka Tiksoja rongipeatuse juurde. Nagu vajatakse ka ülekäiku siit parkla juurest teisele perroonile! Sellist tugevat, nagu Urmas Kruuse lubab!
Aga nagu näha, saab vahel ka puudega arvestada! Tublid! Loodame, et juured kannatada ei saanud ja puu kestab! ka iga üksiku puu säilitamine on oluline ja näitab, et kübeke inimest meis alles!


Aga eks näis, kas linnaisad jt tunnistavad oma eksimust ja loovad siia maakonnaliinide peatuse. Või siis teisele poole perroone, kaubateede asemele.Vorbuse peatuse taastamine ootab järjekorras, nagu ka Tiksoja ja Kalevi.


Kärkna toimib, kui siin reisijaid pole just palju. Seekord tuli rongile  üks inimene. Kuid see võimaldab siinsele kohale täiendava lisaväärtuse.


Tabiveres aga pole jaamas ülekäiku (ei pidavat olema vaja) ega peatu veel ka mõni kiirrong. Ja ei ole ka Elistvere bussidest lõhnagi!Rongipeatus peab olema sobivusel elu tuiksoon ja inimeste liikumise keskus.Aga Rakkes on vaja kindlalt otsustada, kas teha ülekäik või tuua bussijaam taudteejaama tagusele platsile. Kumb on mõttekam? Igatahes bussidele minek näitas selgelt ära, kui halb oleks RINGIGA bussijaama minna! Kas ka MKM-i ja Maanteeameti spetsid käisid ümberistumist proovimas?Nagu juba avapostituses kirjutasin, on teel kulgedes paljutki näha. Kui just roolis mobiiltelefoniga ei räägi (ametnikud vist nii teevad, sest miks muidu on ümberringi nii palju puudu ja valesti?)Muidugi oleks super, kui ka siin, Äntu järvede lähedal, oleks rongipeatus. Muidugi saab siia tulla näiteks ka rongi ja ratastega, aga me ju vast kõik teame, milline on porgandite puhul rataste mahutavusega lood.Igatahes rattatee siia on ääretult vajalik, nagu ka mitu väikest parklat. Inimesel peab olema võimalus ilusates kohtades aeg maha võtta ja kulgemine ohutumaks muuta!Siniste invasioon. Muide, Tartumaa bussid, mis sõitsid üle maakonna piiride...... Saab küll, ei ole me "kupli all"....


ja kohati on rattateed täiesti olemas. isegi pinkide ja lillepottidega! Oleks veel mõni õunapuu ümberringi pingi juures....Siin kuskil nägin ka rattureid vihmavarjus, pilti teha ei jõudnud. Igatahes oleks paremad ootekojad igati abiks. (Esimeses puhkusepostituses tõin ka olulised punktid välja.)


Siin hea näha, kui oluline on ka varjupakkuv haljastus.Seekord vedas, jõudsime ka rongile!


Tallinnas aga tervitas südantsoojendav vaatepilt - vähemalt osaliselt on olemas enam-vähem lähedased trammiliinipostide koopiad. Super!


Halb ilm lubas kodus istuda ja mõtteid piltide juurde lisada. Puhkus jätkub!

No comments:

Post a Comment