Blog Archive

Tuesday, August 29, 2017

Puhkus 9. Bussiga rongile.Remondi käigus ka siin korralikke bussipeatusi ei teki, mahasõidud on sageli ääretult kitsad, aeglustus- ja kiirendusradasid samuti peaaegu ei ole.

Laiuse.
Vähemalt siin on üks parkla. Tõsi, mitte kuigi "sõbralik".
Mõni bussipeatus peidus puude taga, bussijuht näeb ootajaid üpris hilja.


Üllatuslikult veelgi üks parkla! Kuid ei paistnud ka olevat just väga "sõbralik". Kuigi vähemalt mingid katusealused olid näha.

Laus nii ongi, et bussijaam on, aga raudteejaama mitte?


Siin peatuvad vist kohalikud.Aga siin vihasta ennast siniseks. Jõgeva ÜTK on väga viletsasti oma tööga toime tulnud. Heakene küll, raudteeremondi tõttu sõiduplaanid muutlikud, kuid kas see ikka on normaalne, et buss jõuab rongiga ühel ajal? Ja pärast väljub 4 minutit enne rongi saabumist? Ja sidumisi pole peaaegu terve päeva ulatuses, kui Mustvee suunda vaadata. Vaid hommikul jõuab parajasti Tallinna rongile. Teisi suundi ma ei jõuagi võrdlema hakata, seda enam, et mitte ei saa selle eest palka, vaid keegi teine.

Et ka minu rong oli, tõsi, ca 20 minutit varem, ära läinud, pidin ootama järgmist. Bussijaam suletud juba kella 18-st. Läksin Selerisse ja esimene, keda nägin, oli riigikogulane Aivar Kokk. Majanduskomisjonist. Läksin juurde ja ütlesin: "Tere! Tore ka isiklikult kohtuda, aga ma tahaks kohe kakelda"!  Ja rääkisimegi natuke sellest Jõgeva "tasemest". Ja ka Tabivere peatuste lisamisest kiirrongidele, mis taas jälle toppama jäänud. Ning vajadusest tagada, et neid mitte niisama ei lisataks, vaid ikka läbimõeldult. Elistvere busse pole aga samuti silmapiirilgi.Kuid eurorahade eest midagi siiski tehakse. Tõsi, ei ole märgata, et siia ka midagi turulettide taolist tekiks.Perroonid ja ülekäik pidanuks olema siin, kuid enam pole midagi parata. Kahjuks.

Mõni loll eksib ka ikka Jõgevale ära.....Teete ikka või? Muide, mitu Tallinna bussi Laeval peatub, hr vallavanem?

Ka siin on poste mõni sm tõstetud. Mis oli selle töö mõte? Ohtlikud on need ju endiselt?Eriti veel, kui põõsad vaadet varjavad.Aga vareste-hakkide kisa on Jõgeval tõesti päris hirmus!Rong Tartust tuleb ja buss Mustveesse läheb....


Lõpuks siis Tallinnas.
Ja jälle on hea tunne, kui näen, et vanade trammipostide koopiad siia said!No comments:

Post a Comment