Blog Archive

Thursday, October 12, 2017

Valimistest mõtteid tallele.

Igor Taro 1. Maavanem on teinud ettepaneku, et Tallinnast väljaviidavatest avaliku sektori töökohtadest tuleks Põlvamaale VÄHEMALT sada, mitte kuni. Ja ka see, et Tartusse kibelevad asutused võivad vabalt olla ka Põlva vallas. Ja valimisliit toetab MTÜ Eesti Andmesidevõrk algatust ülikiire fiiberoptilise võrgu lõpuni ehitamiseks kõikidesse Põlvamaa küladesse, millega senine Põlva vald pole veel liitunud, aga lubame selle vea parandada ja tagada valla rahaline panus.
Eemalda
Neeme Sihv Ja miks peaks ikkagi need töökohad olema üle eesti laiali, mitte ühes "keskuses", kuskil Kesk-Eestis? Et kui siis vaja minna kohale, peaks inimene mitme puhul mööda Eestimaad, äärest ääreni sõitma?
Manage
Neeme Sihv Küsimusele pole vastust, seega populistlik lubadus.
Manage
Igor Taro 2. Meie valimisliidus elukutselisi poliitikuid pole, välja arvatud mina. Otsustasin mitte järgida erakonna pealiini ja moodustada valimisliit Tuleviku Põlvamaa, kus enamik inimesi pole ühegi erakonna liikmed ning on veel kolme erakonna liikmeid. Seega mingit parteipoliitilist pealiini sellel meeskonnal lihtsalt ei saa olla mingi valemiga. Ma sain iga inimese erakondlikust kuuluvusest lugeda alles tema ankeedist, kuna ei pidanud seda küsimust kohalikul tasandil absoluutselt oluliseks.
Eemalda
Igor Taro 3. Mul on olemas selge nägemus nõudepõhisest ühistranspordist, mis toetaks just taoliste külade elanike ebaregulaarseid sõite, kuhu bussi saatmine pole alati otstarbekas. Mainisin Vabariigi aastapäeva kõnes, et peame liikuma jagamismajanduse suunas, mis toimib edukalt suurlinnades ning millesarnast mudelit võiks riigi ja kohaliku omavalitsuse ühistranspordi rahaga toetada.
Eemalda
Teele Nigola Täna Ahjal uurisime, millised teemad meie programmis Ahja rahvale olulisimad.

Teele Nigola Huvilisi käis ikka, koguaeg oli kellegagi jutlemist.
Eemalda
Neeme Sihv On huvitav, et nüüd on kandidaatidel "nägemusi", aga siiani pole aru saadud suurematestki muredest. Seega siis ka selge, miks pole muutusi tahetud ega suudetud läbi viia.
Aga mis siin imestada, Vastse-Kuustes tehti uus perroon nii, et ümberistumine bus...Kuva rohkem


Mida öelda algatuseks Lõuna-Eesti ühistranspordi kohta? Ei ole hea! Olin juba enne täpsemat uurimist üpris…
lounaleht.ee
Manage
Valve Olen Noh aastaid käis Ahjalt läbi lõunaajal buss Tartusse kas kell 12.00 või 12.30 inimesed said mugavalt Tartusse õhtupoolikuks minna oma asju ajama, ka arstile. Me asume ju Värska-Räpina-Ahja maantee ääres. Paar aastat tagasi andis maavalitsus nõusoleku need liinid sulgeda. Nädala algul siis saab Tartusse ainult hommikuti, nädala lõpupoole mingi Pihkva buss peatub, kuid see aeg on kaugemalt küladest sõita soovijatele ebasobiv. Sama kehtib ka Mooste kohta, kes samuti sama tee äärde jääb.
Eemalda
Neeme Sihv Ikka seesama maavalitsus ju andis loa? Ning nüüd keskendutakse küll olulisele, aga oluliselt väiksemale (ka majanduslikult) probleemile, jättes kõrvale SUUREMAT TÖÖD TEGEMIST NÕUDVA?

Käisin ka Moostes. Muidugi pidanuks ma ka siis pikalt raudteejaamas passima...
Oluline, mida ei mõisteta, on aga see, et küllap võiks nii mõnigi buss, nt ...- Mooste - Ahja - Vastse-Kuuste, sõita keskpäeval ja kui Põlva maavanem seisnuks selle eest, et ka lõunane rong jääks käiku peale suve, siis oleks MINGIGI võimalus. Hoolimata sellest, et tartus raudteejaam mitte just parima koha peal.

Manage
Valve Olen Noh Ahja Vastse-Kuuste vahel käis väga, väga ammu suviti mingi Tartu buss. Meil puudub ühendus selle kohaga ning puudub ka eriline vajadus, kuid Tarusse sooviksime küll igal päeval ja ka lõunaajal saada, sest Tarust on võimalik edasi sõita iga poole tunni järel Tallinnasse. Jõudsid Tartusse natuke pool üks läbi ning võisid kell 13.00 edasi Tallinna minna. Nüüd pead otsima transpordi, kes Su lõunaks Tartusse toimetaks, kui pead minena uuringutele peale lõunat, eriarstile. Ja meilt käivad ka inimesed vahetustega tööle.
Eemalda
Neeme Sihv Ehk siis ei tohi siinkohal unustada ka sedas, et see tagab ühenduse ka Tallinna suunaga.
Manage
Valve Olen Seda ma eespool mainisin. Aga maavalitsusest lahkus hr. Mehilane ning tema asemel on olnud inimesed, kes kohalikke olusid ei tundnud, ilmselt ka ei süvenetud, anti nõusolek liinid sulgeda ja kõik
Eemalda
Neeme Sihv Valve, see mittesüvenemine ongi murekohaks. Muidugi ma mõistan ka seda, et Kuuste kaudu pole kõige parem variant, kuid siiski MIDAGI. Samas võib see olla vahel abiks ka siiakanti puhkama tulijatele, olgu siis Ahjale, Moostesse või mujale. Ka Kiidjärve ...Kuva rohkem

Et kõik algusest ära rääkida, siis pean alustama sellest, kui sain Tartust bussiga Varbusele,…
eestimaablogi2.blogspot.pe
Manage
Neeme Sihv Ning see, et rong Koidulas seismise asemel võiks 5-6 korda päevas tartu vahet sõeluda, ei paku ka kellelegi huvi. Parem seisku, peaasi, et...
Manage
Valve Olen Ajale tuleb buss Põlvast läbi Taevaskoja ja Kiidjärve väljumisega Põlvast 11.00 selle bussiga saavad Tartust tulnud inimesed Kiidjarvele, Akstesse jne. Selle bussiga sai ka Ahjale Tartusse minevale bussile. Tagasi Põlva suunas väljub see buss Ahjalt 12.40, aga ma ei mäleta, kas Tartust samal ajal tuleb buss jõuab ennem Ahjale, et inimesed saaksid ümberistuda.
Eemalda
Neeme Sihv Tartust saabub buss Ahjale 12. 35

Kui usaldatav on valija jaoks sellised tühjad sõnad ja vastuste puudumine? Pean mainima, et see pole ainuke selline sisutühi arutelu, aga miks siis enanst reklaamida? Tuleviku Põlvamaa on vaid üks näide valimisliitudest. Suhtumine on paljudel sama. Tublisti aega kulutatakse (vist eriti "uppuvalt laevalt põgenevate rottide poolt" ehk siis maavalitsuse tegelaste poolt) enda esiletoomiseks, samal ajal omamata mingeidki ideid. Või kui omatakse, siis tegelikult mitte sel vaid sellele lähedasel teemal. Ometi on need 2 erinevat asja!

Püüan veel otsida mõned üles. Igatahes, kurvaks sellised asjad teevad.

See kõik ei toimu ainult transporditeemaliste juures, vaid üldse. Aga samas, kel tahtmist, võib kaeda sinna gruppi ning näha, kuis grupis on vist juba sadakond suuremat ja väiksemat poliitikut, aga arvamusi ja ideid pole ollagi. Või kui ongi, siis on needki tihti tühjad sõnad....

https://www.facebook.com/groups/1455819854672586/?fref=ts


No comments:

Post a Comment