Blog Archive

Tuesday, October 17, 2017

Viinakuu.Nagu näha, siis kohati on eraettevõtjad targemad kui riigiametnikud. Need autod tõmbavad sama palju pilke, kui jätavad Eesti autod tõmbamata Euroopas..... Piltide järgi asi tuntav?

See-eest aga osatakse meil järjepannu sõita, mobiil kõrva ääres!


Kui sai sadu kordi räägitud ühispeatuste parklatest, siis muuhulgas ka vajadusest tagada neist paljudes kohad ka teenusbussidele. Igal pool sellist liiklusmärki juba ei näe!Vahel aga saab ka maanteedest vahvaid kaadreid.Ajal, kui Elron oleks justkui valmis isegi kulutama linnarongidesse kohviaparaadi paigutamisele ülisuuri rahasid, võiks mõneski peatuses hoopis selline asi olemas olla. Balti jaamas on see aga nüüd küll liiast!


Kas peale kohalikke valimisi keegi näeb, et siin on vaja bussipeatus lähemale tuua? Kahtlane, see ei anna ju piisavalt tähelepanu ega kuulsust!  Rahast rääkimata?Pääsküla jaam saab uue kuue. Muus osas ei mingit muutust paremusele.

Elronile siiski tillukene plusspunkt. Kirbukirjas on nüüd olemas õpetus, kuidas rongile saab. Tõsi, otse loomulikult võtab inglise keele lisamine veel mõned aastad....Aga on ettevõtjaid, kelle käitumine on ikka ääretult häbematu! Kui palju siin palka pakutakse? Kui keegi pakub veel tänapäeval alla 1000 euro brutto, on tegu mõnitamisega. Siis oleks juba aeg taibata, et uksed tuleks kinni panna! Ja ometi on selliseid pakkumisi netis tohutult. Kas ise tõepoolest ei mõisteta, et see on irvitamine?


Hommikul vara saab aga rebaseid ristida. Kui paljud neist jäävad aga Eestisse, kui suhtumine on siin nagu rämpsu?Hiidlaste kioskis on aga alati muutusi ja uut kaupa. Lootsin kalanädalal ka uusi tooteid, aga ... peab veel kannatama...


Turul on aga kalanädala puhul sooduspakkumisi. Ometi, paljud head kalatooted pole veel teed siia leidnud!
Kuid kui on ikka hea kala, siis võib tulla kasvõi rattaga kalalaari järgi....Küll aga pole vist täna enam mõtet punaseid sente käibel hoida. Soomes pole ka 1- ja 2-sendiseid, meilgi võiks need ja 5-sendised ära kaotada. Teeninduses hoiaks kõvasti aega kokku. Metalli kokkuhoiust rääkimata.


Proovisin rongiaknast pildistada perroonil seisvaid inimesi. Aga porgand vihises ette....


Täna ei paista taevas ei Portugali tahma ega Sahaara liiva....
Aga haned suuresti jub lähevad. Kõrgel, väga kõrgel. ja kaugele. Loodame, et tagasi tuleb rohkem kui muidu ja ehk jahimehed ja niisama hasardist kõmmutajad tapavad neid rändeteel igal aastal aina vähem....

Saue. 


Kodu raudtee lähedal või vastupidi.
Aga ka ummikud kuskil...No comments:

Post a Comment