Blog Archive

Saturday, December 16, 2017

Trammiga peole.


Tramm peatus kohe pidukoha juures. Aga mõnus oli näha eemal vana veetorni. Loodetavasti ka selle katus taastatakse?


Sellised galeerid majade vahel (ka Balti jaamas) sobivad paljudes kohtades. Ka Kesk-Eestisse loodetavasti loodava "ministrite linna" ehtistele.


SpaceX. Laud oli täis kõivõimalikke pokaale ja natuke süüa. Sooja (praadi) sai juurde hiljem ja veel hiljem taas erinevad snäkid. Päris huvitavaid maitseid oli!


Piduõhtu juhid. Midagi väga erilist ei olnud, kui neid poleks olnud, poleks ka millestki ilma jäänud. Lisakulu pealegi, eriti tühja ja aegaviitva jutustamise kohta. Igal juhul õhtule nad midagi juurde ei andnud. Tõsi, ma polnud ka peo lõpuni. Vahepealne tümakas jm pole minu (südame) jaoks.


Hanna-Liina Võsa ja laululapsi oli tore kuulata.


Koht sobib pidupidamiseks. Kutsuti kõiki tantsima, aga kuna käive eeldab maksimaalset ruumikasutust (lauad ehk raha) siis ega tantsimiseks ruum väga suur polnud. Ka läbipääsemiseks.
Aga peab ütlema, et garderoob (telk õues) ja suitsumeeste telk (gaasisoojendiga ja ventilaatoriga) näitasid, et külaliste peale siiski osati mõelda. Ka garderoobitöötajate peale, kel muidu oleks üpris külm olnud. Meeliva tunde tekitas.
Mingi ansambel esines, esimene lugu oli tuttav ja hea, teised .... nooremate jaoks!


Naiste jaoks tulid lavale kuumad mehed! Võim midagi sellist vähemalt lubati. Tegelikult mitte midagi. Isegi mitte erilist, vaid üldse mitte midagi!


Taukari bänd tundus päris mõnus. Aga siiski kaua ma enam ei olnud seal.


Ülemiste linnak tundub muidugi päris äge olema, peaks kord seal päeval ringi kolama.Linnaku peatusest, seega ka Lennujaamast, sel kellaajal muidugi sõitjaid eriti polnud. Kas siin on mõttekoht, et trammiliim peaks pikenema Lennujaamast kaugemale?


Trammis olev ekraan on üpris hea, peatuste kujundus parem kui vanadel variantidel (peatuste järjekord alt üles, vastupidiselt rongidele). Olemas kelaaaeg ja näitab ka seda , kui kaugel on Hobujaam või siis millise aja pärast läheb sealt (?) järgmine tramm?!
Küll aga on imelik trammis olev kiri, mis annab teada, et tagasisidet ei oota linnatranspordi ametiasutus vaid "muretelefon". Miks? Reisija peaks ikka suhtlema vastava asutusega? Lükatakse enda kaelast asju ära ja püütakse asi teha reisijale ebamugavaks, et nad ei tahakski ühendust võtta?Tallinnas peaks kibekiiresti tasuta transpordi ümber tegema, nii, et see kehtiks kõigile. Isegi sel kellaajal leidus ausaid reisijaid, kes pleti ostsid (välismaalased kui ka eestlased), trammijuhilt, aga kõik ei ole sellised. Validaatorid pealegi vaid SUUR lisakulu ja ei anna vajalikku infot statistika jaoks, kuigi seda püüdis väita kiri trammis. Ja küllap ei kontrolli pileteid sellistel aegadel ka mupo, kuid arvestama peab ka sellega, et ka mupo on (siinkohal) mõttetu lisakulu, neile jätkuks ka muud vajalikku tööd. Ning selge on ka see, et piletimüük, isegi seisu ajal, tõmbab juhi tähelepanu kõrvale olulisest - liikluse jälgimisest ja ohutuse tagamisest.


Kopli suunas sõitmiseks peab siiski ümber istuma. Ja olgu see aeg kuitahes lühike, on igal juhul igasugused ümberistumised ebamugavad ja tüütud, eriti kõleda ilmaga.Tallinn on muutunud üpris kirevaks.


Peatänavatelt sõidab linnaliinide kõrval ka palju maakonna- jm liine.


Aga on hea, et koos toredate ja vajalike uute asjadega taastatakse ka vanu
 

No comments:

Post a Comment