Blog Archive

Tuesday, January 23, 2018

Tallinnas linnatranspordiga.


Õhtul on läänesuunal maalt linna enne kl 19 Elroni rongidel pikk paus. Kuna ootetingimusi peatustes ei ole, proovisin paaril korral sõita linnatranspordiga. Tuledes linnas muidugi tore sõita, aga kiiruses jääb kahtlemata muu transport rongile alla. Plussiks on see eelkõige aga siis, kui kodu vm sõidu sihtpunkt ongi bussiliinide juures. Minule sobib aga rong rohkem. Kuid sõites tegin ka pilte ja seepärast need ka lihtsalt siia üles panen.


Esmalt sattusin bussi 72, aga järgmine peatus oli lõpp-peatus. Mis siis ikka, hüppan seal kohe väljuvale teisele bussile või trollile, mõtlesin mina! Tutkit, nii reisijasõbralik see asi ka ei ole. Teine buss väljus ikka enne, kui ümber jõudsin istuda ja nii läks tuulde kümmekond minutit, lisaks sellele kümmekonnale, mida kulutasin eelmises peatuses. Muidugi oli siis mu "esimene" buss ka täiesti tühi.
Aga oluline oli see, et ühelgi korral polnud buss-troll külm!


Lõpp-peatuses oli aga busse lausa "toobiga"!
Vahel on aga ka nii, et kallid trollid-bussid lagunevad. Tehnika on tehnika!


Aga saabus ka minu troll. Alguses üpris tühi, kuid reisijaid tasapisi ikka lisandus.Endiselt on aga Tallinnas ühistranspordis kallid validaatorid, millest mingit kasu ei ole. Samal ajal aga peatuste tablood ei tööta või puuduvad üldse!
Väljas lumesadu, aga trollis üpris mugav.


Tööle minnes aga näen päevast-päeva, kuidas Vana-Pääsküla "terminal" ei arene vaid püsib endisel viletsal tasemel. Ka bussi nr 18 ei ole suudetud pikendada Maksimarketini.


Teisel õhtul teises peatuses. Nagu ikka, sõitis troll nina eest minema. Hea, et on pannkoogikiosk, aga seekord siiski midagi ostma ei hakanud.
Aga sellel korral polnud siis mitte aimult tablool infot, vaid oli ka häälteavitus ääretult vaikseks keeratud.


Teel kobisin ühest trollist maha ja istusin teise asendustrolli ehk bussi 43. Samal ajal kihhutas mööda üksteise sabas lausa kaks 33. liini bussi! Suured kolakad õhtusel ajal, pooltühjad või rohkemgi veel!

Mõlemal korral pidanuks Pääskülas ootama ilma ooteruumi võimaluseta 25-30 minutit. Esimesel korral jõudsin siiski Balti jaama hiljem kui rong, teisel korral napilt enne! Aga peaasi, et kohale jõutud! Muidugi tahaks loota, et nii pikki intervalle varasel kellaajal siiski ei oleks!


No comments:

Post a Comment