Blog Archive

Tuesday, January 30, 2018

Ühistranspordi küsitlused. Räpina ja Kanepi.


Räpina.

Ühistransport.
KAS RÄPINA VAJAB:
(hääletada saab mitme variandi poolt ja lisada omi variante. Konkreetsemad mõtted palun kommentaaridesse. Küsitluse andmeid ja konkreetseid ettepanekuid püüan kasutada ühistranspordi paremaks muutmiseks.)
Voters for this option
Voters for this option
Voters for this option
Voters for this option
Voters for this option
Voters for this option
Voters for this option


Katrin Sakson Rongiga võiks saada otse Verioralt Tallinnasse ja tagasi. Või vähemalt nii, et Tallinnast saaks tagasi ka Veriorale, praegu see võimalus puudub. Õhtune rong jõuab Tallinnast Tartusse alles siis, kui Veriora poole rong juba läinud.
Manage


Vasta12h
Neeme Sihv Rong jõuab Tartusse 17.15 ja väljub Koidulasse 17.25. Isegi ümber istuda pole vaja, tagumine koosseis jätkab otse sõitu.!?
Manage


Vasta12h
Neeme Sihv Siiski lisan ka näitliku sõiduplaani, kuidas rongid saaks sõita (eelmise sõiduplaani ajast ehk et ajad vajavad korrigeerimist, aga mõte jääb samaks.
Koidula (Piusa) - Tartu 5.50 - 7.15 (ümber rongile 011)
Tartu - Põlva 7.30 -8.00 KIIR

Põlva - Tartu 8.10 - 8.40 KIIR (ümber 013)
(Ümber rongilt 010) Tartu- Piusa 10.15 - 11.45
Piusa - Tartu 11.55 - 13.25 (ümber 213)
Tartu - Piusa 13.40 - 15.10
Piusa - Tartu 15.30 - 17. 00 (ümber 017)
(ümber 016) Tartu - Orava 17.25 - 18.30
Orava - Tartu 18.40 - 19.30 KIIR (Ümber 217) 
(Ümber 018) Tartu - Piusa 20.30 - 21.45 KIIR
Manage


Vasta12h
Margit Veromann Ma pole päris täpselt aru saanud, miks õhtune Koidula (Piusa)-Tartu sellisel kellaajal läheb, aga küllap selleks, et jõuaks kooskõlas Tallinna rongiga tagasi. Samuti on tiba arusaamatu hommikuse rongi ülivarajane aeg ning Tartu-Koidula hommikune hiline aeg. Mõtlesin sel kohal neile, kel on suvilad, maakodud või kes käib matkamas või kes sooviks Koidulast Petseris ära käia. Tartust liig hilja välja ja suhteliselt kohe tagasi.
Manage


Vasta11h
Neeme Sihv Sellepärast jah. Sama lugu ka hommikusega. Ülivarajane see vast pole, sest arvestatud on Tartusse tööle jõudmise prioriteediga, kuigi veidi hiljem võiks jõuda küll. Aga tagasisõit varem on võimalik hommikul, kuigi kardan, et praegune variant tehtud selleks, et ikka KIIRrongiga siduda.
Manage


Vasta11h
Viktor Iljin Räpinast läheb Tartusse 9 bussi päevas. Mis oleks parem ühendus? Kas soovitakse iga tunni tagant bussi? Põlvasse on väljumisi vähemalt sama palju. Rongiliiklus siinse elanikearvu juures on räme raiskamine, kus me kõik maksame kinni nii tühjade istekohtade liigutamise, kui ka arvestatava osa igast piletist. Tasuta maakonnabuss kuulub samasse kategooriasse. Ühistransport on siin üsna hea kvaliteediga, sõiduplaanidega rahulolematuid leidub ju alati.
Manage


Vasta5h
Neeme Sihv Võib olla Teil puudub arusaam ühistranspordist?
Rongiliiklus. 2-vaguniline porgand ei ole just väga suur ja mida tihedamaks muutuks sõiduplaan, seda suurem on täituvus. Suveajal on ka väga palju matkajaid piirkonnas liikumas, nii et tühje ronge väga ka
rta ei maksa. Ega keegi plaanigi kõiki maakonna elanikke korraga ära vedada, jutt on ikka vaevalt 100 istekohast

Bussiliikluses soovitaks vaadata mitte arvu, vaid kellaaegu ning uurida, miks sõidetakse, millal on kooli algus ja lõpuaeg (erinevad), millal algavad tööpäevad ja lõpevad (veel rohkem erinevad), kus käiakse huviringides ja millal ning palju muud.

Ühistranspordi heaks sättimine ongi nii lihtne!

Tasuta maakonnabusse ei tule, küll aga piletita.
Manage


Vasta5h
Viktor Iljin Ma tõesti ei ole antud ala spetsialist, ja tegemist on tavakasutaja arvamusega. Tartusse väljub kella 6-9 vahel kolm bussi, tagasi on viimane buss kell 8 õhtul. Peaks küll katma valdava enamuse soovijatest. Rongi liikluse otstarbekusest räägime siis, kui piletituludest saaks kaetud vähemalt 90% elroni kuludest. Rongi sõiduplaani võib ajada väga tihedaks, paraku ei too see juurde maksejõulist elanikkonda ei Ruusale, Veriorale ega Piusa kanti. Täituvus on siinkohal probleem, mida Teie millegi pärast eirate.
Manage


Vasta4h
Silja Kuusik Tartu osas võin niipalju sõna võtta, et kui mu vanemad teinekord laupäeviti on linna sõitnud ja me ise koos nendega Räpinasse ei sõida, siis on nende ainus valik tagasi minna 18.10, sest 20-ne buss laupäeviti ei sõida, mis tähendab automaatselt, et näiteks teatrisse neil ainsal sobival vabal päeval asja ei ole. Pühapäeval Tartusse sõites on inimestel hommikul valida ainult kas 6.15 või 13.10 buss, mis ühel juhul tähendab, et kõik poed jms on linna jõudes kinni (+ebainimlik ärkamisaeg pühapäeva kohta, minu hinnangul) või seda, et sisuliselt hakkavad pooled poed juba tasapisi uksi sulgema, kui linna jõuda. Need on kõigest põgusad näited sellest, millega mina kaude olen kokku puutunud. Ja mu mõtisklus ei ole kuidagi seotud rongiliikluse toetamisega. Selles osas on kõrvaltvaatajana raske seisukohta võtta.
Manage


Vasta2hMuudetud
Neeme Sihv Valdava enamuse soovid ehk tõesti katab. Kuid pikad päevased vahed on paljudes kohtades probleemiks. Sest vahel ytulebki päebval minna ehk kuhugi hiljem, aga magu Murphy seadus ütleb, sellel ajal olev buss jääb just natukene hiljaks, seega tuleb minna varasemaga. 3-4 tundi näiteks. Või lõpevad sul tunnid vm 14.10, aga buss väljus 14.00. Ja järgmine alles 16. 00....

Kohalikud tunnevad tavaliselt vajadusi kõige paremini. Muidugi on alati oht, et nõutaksegi liiga palju ja asju, mida ei ole otstarbekas korraldada. Kuid Räpina on piisavalt suur koht, et bussid ehk võikski olla ca tunnise vahega. Ning mõni neist liigub ehk ka veidi teist liini mööda, sellega võib mõnes kohas kohe paaritunnine vahe muutuda 3-4 tunniseks.

Ka saaks ehk mõni väljuda Tartust teist teed pidi?

Rongide täituvust ma ei eita mingil juhul, aga siin on vastupidi. Hea ühistransport on üks asi, mis võib just nimelt maksejõulist elanikkonda kasvatada. Lisaks toob see maksejõulist klienti kohapeale. Ning täituvus saabki valdavalt olema just nimelt väga hea.: Arvata, et piletitulu kataks 90% Elroni tuludest... Ohei. Pigem tuleb vaadata seda, et rong mõttetult ei sseisaks ja et raudtee on olemas, seda peab kasutama.
Manage


Vasta1h
Neeme Sihv Silja Kuusik , väga head näited.
Manage


Vasta1h
Marika Klimberg-Hyötyläinen Sooviks paremat ühendust nii Veriora kui ka Mehikoormaga, et huvikoolide lapsed saaksid ühistransporti kasutada. Tartuga ühendust tuleb kindlasti parandada. Just vaatasin pühapäeval väljuvaid busse. Hommikul kell 07.45, järgmine kell 13.10. Üle 5 tunni intervall. Lisaks see ühene buss sõidab 2 tundi (üle Põlva). Ega ikka midagi suurepärast selle Tartu ühendusega pole....
Manage


MeeldibVeel reaktsioone
Vasta5h
Neeme Sihv Lihtsaim ja odavaim variant oleks ühendus Veriora jaama kaudu, kui rongiliiklus oleks tihe. Saaks kaks kärbest ühe hoobiga. Kuid see ei tähenda, et ei oleks vaja rohkem ka otsebusse. Sellised intervallid on sellise koha nagu Räpina jaoks tõesti ebanormaalsed.

Mehikoorma suhtes oleks hea, kui paneksite kirja ka veidi konkreetsemad kellaajad.
Manage


Vasta4hMuudetud
Marika Klimberg-Hyötyläinen Mehikoormast Räpina suunas pärast tundide lõppu. Siis saaksid ka Meeksi lapsed aktiivselt tegelda huviharidusega.
Manage


Vasta4h
Neeme Sihv Huviringid enamasti kohe tundide lõppedes? Praegu buss 16.25. Vaja oleks enne seda? Kas ka hiljem?
Manage


Vasta4h
Marika Klimberg-Hyötyläinen Ei tea veel. Kui kuulutada lastevanematele välja, et bussiliiklus muutub paremaks, siis tuleb Räpinasse ka rohkem selle kandi lapsi. Praegu käib üksainus. Pean uurima, millega ta käib. See oleks hilisem teema. Vahest tuleb Mehikoorma vallas küsirkus teha, kes sooviks osaleda spordi- ja muusikakooli ning loomemaja ja teiste ringide töös. Siis saab teemat täpsemalt arutada. Usun, et vallavalitsus hakkab sellega tegelema.
Kanepi.

Ühistransport.
KAS KANEPI VAJAB:
(hääletada saab mitme variandi poolt ja ise variante lisada. Konkreetsemad mõtted palun lisada kommentaaridesse. Küsitluse andmeid ja konkreetseid ettepanekuid püüan kasutada ühistranspordi paremaks muutmiseks)
Voters for this option


Anne Kukk Tartust Kanepisse võiks sõita veel ka hilisem buss.
Manage


Vasta10h
Neeme Sihv Kui hilja?
Manage


Vasta10h
Tarmo Rebane Mina arvan,et 21 ajal võiks olla viimane väljumine Tartu ja Kanepi!
Manage


Vasta9h
Neeme Sihv Tänud!
Siin tuleks ühe võimalusena pöörduda Lux Ekspressi poole, sest see, et 22.30 Tartust väljuv 720 ei peatu Kanepis, on arusaamatu.
...Kuva rohkem

Manage


Vasta9h
Anne Kukk Kas 720 tuleb Tallinnast?
Manage


Vasta8h
Anne Kukk Oluline oleks see, et Tallinnast saaks ka hiljem koju (ümberistuminegi ei oleks vast probleemiks).
Manage


Vasta8h
Tarmo Rebane Tallinn 20:00-23:25 Võru aga kahju,et ta ei peatu Kanepis😟
Manage


Vasta8h
Neeme Sihv Tallinnast jah. Ja peatumine ei oleks mingi probleem.
Manage


Vasta8h
Tarmo Rebane Kas siis tõesti peame uurima hakkama et saaks 21:05 bussiga kanepi-sse
Manage


Vasta8h
Neeme Sihv Aga miks mitte? Eraldi bussi nii kergelt sõitu ei panda, üksiti saaks ka Otepääga lisaühenduse?
Manage


Vasta8h
Tarmo Rebane see oleks inimestele hea!
Manage


Vasta8h
Neeme Sihv Usun küll. Rolli võib mängida küll bussijuhtide tööaeg ja tegu tõenäoliselt Otepääl elavate bussijuhtidega. Kui tööaeg lubab, peaks sama buss siis ka Otepääle tagasi sõitma.
Manage


Vasta8h
Birgit Krosmann Tallinnast ja Tallinnasse on võimatu sõita üldse!!!!! Kuhu kõik need bussid kadunud on? Kaks otse bussi. Ülejäänudega saab ainult Tartuni ja siis ümberistumisega. Täiestiiiiii ajuvaba!!
Manage


Vasta5hMuudetud
Neeme Sihv Kommertsvedajajid huvitab vaid raha, mitte inimene. Kuigi see ei välista, et mõnda asja paremaks ei saaks teha. Seesamunegi hilisõhtune buss, mis möödasõitmise asemel võiks ikka peatuda.
Manage


Vasta5h
Birgit Krosmann Ja nad on väga palju kordi ka keeldunud peatumast. Täna ka - selleks et saada varakult koju - 6:45 Tartu bussile ja siis passi seal ja alles siis edasi. No kurat. Enne sai ikka tunduvalt lihtsamini liigelda. Nüüd ongi kõige lihtsam autoga oma sõite teha.
Manage


Vasta5h
Neeme Sihv Eks mõneti tahtlikult selle poole suunataksegiTulemused põhimõtteliselt ööpäevase küsitluse jooksul.


2 comments:

 1. Eespool siis tänaseks 104 ja 100 häält.


  Paremat ühendust Tartuga?
  Voters for this option


  Paremat ühendust Põlvaga?
  Voters for this option  Piletita (tasuta) maakonnabusse?
  +65

  Paremat ühendust Võruga?
  Voters for this option

  +52

  Paremat ühendust Otepääga?
  +45

  Bussiühendusi Palupera ja Põlva rongijaamadega?
  +7

  Tartust-Kanepi-Tartu bussid seotud võimalusel rongidega Tartu jaamas
  +7

  Paremat ühendust Urvaste ja Antslaga muidugi!
  +2

  ReplyDelete
 2. Räpinas on sii tänaseks esikoha poolt hääletatud 101 korda.


  Paremat ühendust Tartuga?
  Voters for this option  Piletita (tasuta) maakonnabusse?
  +41

  Paremat ühendust Põlvaga?
  Voters for this option

  +35

  Paremat ühendust Võruga?
  Voters for this option


  +30

  Paremat ühendust Veriora jaamaga ja tihedamat rongiliiklust?
  Voters for this option


  +22

  Paremat ühendust Värskaga?
  Voters for this option

  +10

  Paremat ühendust Põlva Jaamaga ja tihedamat rongiliiklust sel liinil?
  Voters for this option

  +9

  Perepiletit rongis 50% soodustusega
  +6

  paremat ühendust Mehikoormaga
  Voters for this option

  +3

  Võiks olla parem liiklus Mehikoorma Põlva ja tagasi.
  +2

  ReplyDelete