Blog Archive

Tuesday, February 6, 2018

Manipuleerivad ühistranspordi "edendajad".


Mullusuisel (eel)arvamusfestivalil esinesid erinevad inimesed erinevatel teemadel. Ning arutlesid. Aga tegelikult ei tea me kunagi, ka ümberringi vaadates, kes neist on elu edendaja, kes pidur. Ja sel festivalil ei olnud neid pidureid mitte üks vaid hoopis rohkem! Aga festivali korraldajad saavad ju ikkagi "diskussiooni" korraldamise eest linnukese kirja! Jutt võib "piduritel" ju hea olla, aga....

Lõin paar aastat tagasi veidi kaasa ka ARB ringis, aruteludel. Millegipärast aga juhtus pea alati nii, et kui RB vastu võitlev ARB rääkis võimalikest muudest lahendustest, keskendus see Tartule. Alati. Ning kui rääkida sellest, et ka Pärnu vajab ühendusi, oli enamasti vastuseks vaikus! Tõsi, vahel oldi JUSTKUI ka Pärnu poolt, pakkudes kalleid ja sisuliselt mõttetuid investeeringuid Pärnu raudteesse. Ja võisid selgitama jäädagi, et sellel ei ole mõtet elanikkonna hõreduse tõttu trassil, ilma raudteed Riiani pikendamata, siis see oli nagu hane selga vesi!

Vahepeal aga tõmbas ARB koos oma ajakirjanike jt jüngritega lahingusse ka kodanikuühiskonna laiemaid kihte. Näiteks ELKS, EGS, kultuuritegelasi jt. Ning rääkis neilegi augu pähe, et osaletaks allkirjade andmisel. Loomulikult olid paljud väga targad ja toredad inimesed nõus, kui ARB rääkis mesimagusalt, et vaja on kulutada "olemasolevatele trassidele" jms. Muidugi arvas suur osa, et tegu on nende hulgas ka Pärnu raudteega ehk siis Eesti areng üldisemalt! Aga tutkit, brat!

Avastasin selle järjekordselt ühe suhtlusmeedia arutelu käigus. Kus arvatigi, et ka Pärnu on "kõrges mängus". Normaalsel tasemel ja suuruses raudteeühenduse mängus! Küsisin siis hiljuti ühelt ARB liidrilt otse ja korduvalt, kas ollakse nüüd loobunud hukutavast TRB (TartuRB) variandist ja keskendutakse valitsusele vastukaaluks vettpidavale variandile ehkPärnu suuna erinevate variantide aruteludele. Aga nagu karta oligi, siis vastused olid sama ümmargused ja demagoogilised, nagu Kaunissaarel jt demagoogidel-manipulaatoritel teisel pool "rindejoont".

Nii et paraku, need "võitlejad" ei seisa mitte arengu vaid oma fantaasiate ja ehk ka autovedajate huvide eest! Ning mis veelgi halvem, nad on manipulaatorid. Kes kasutades ära paljude inimeste usaldust, kasutavad neid tegelikkuses ära hoopis oma (võimu)mängudes. See on alatu!

Olge ettevaatlikud ja vaadake ringi, kas kõik sõbrad on ikka sõbrad?

No comments:

Post a Comment