Blog Archive

Friday, April 27, 2018

Lubadused on tühjad või pakutakse asemele pirukat?


Ellamaa.

Rakvere LK pakkus mittestreikivatele töötajatele pirukat. Mida pakub majandusminister?

Piletita (tasuta) ühistranspordi kohal on paksud pilved! IRL on demagoogiliselt vastu, SDE praktiliselt vaikib. Kuidas mõjub Keskerakonnale lubaduste mittetäitmine? Kui peagi läheb lahti (peaks minema) Riisipere - Turba raudtee taastamine, siis ehk oleks KE-le natukenegi kasu pettunud valijatele midagi asemele pakkuda? "Taskukohasem" ÜT ehk TÜT pole see, mis oleks PÜT! On ju selge, et kulukuse tõttu on vahe, kas kasutada igapäevaselt kuskil töölesõiduks bussi või rongi. Kui aga hinnakujundus jääb nende kätte, kes ei oska isegi liine kujundada, siis olukord saab vaid halvemaks minna! Ka seal, kus rongi polegi.

KE-l oleks üpris väikeste vahenditega võimalik näidata, et ta hoolib! Peamine on muutused suhtumises ja arusaamades. Ka transpordis. Kui aga vaadatakse asju endiselt vanaviisi, siis...

Enne kui pole hilja, tuleb mõelda sellele, mida endast maha jäetakse. Haapsalu raudtee puhul me ju ei tea, mis valimised toovad ja kas ehitus jätkub. Oma lubadustest taganemine võib seda oluliselt mõjutada, eriti kui lisaks on valeotsused miljarditehase, RB ja paljude muude asjade puhul. Seega tuleks kiiremas korras planeerida ümber selle raudtee esimese etapi plaanid. Kui edasine raudtee jääb tulemata mingiks ajaks, pole oluline, kas lühemaks või pikemaks, siis tuleb see lõik teha igal juhul Ellamaani. Nii et "vaheajal" saaks nii bussidelt kui autodelt seal rongile ümber istuda. ja ehk ka hoida raha kokku (ka kommertsvedajad) ja samade kuludega sama kilometraazhi juures osa busse Kuressaare ja Rohuküla suunalt pannagi sõitma vaid Ellamaani! Rong nagu ka buss vajab täituvust, et olla mõttekas! Kui ka siin sellest aru ei saada, siis hiljem opositsioonis olles teiste süüdistamine enam ei aita!


No comments:

Post a Comment