Blog Archive

Tuesday, April 17, 2018

Mart Luik hõlmikpuust - kas täna saab veel keegi nii mõelda?


Rail Baltic on asi, mille puhul on juba selge, mida peaks tegema. Seepärast, kuni ülevaltpoolt arusaama raasukesi paistma ei hakka, poleks sellest mõtet enam kirjutadagi. Polegi ammu kirjutanud. Aga kui lugesin täna, kuidas sellst kirjutasid Maarja Vaino ja Mart Luik "Postimehes", siis tahtsin paar mõtet ikkagi (uuesti) kirja panna.


Mart Luik on Tallinna linnavolikogu aseesimees. Sinna jõuavad vaid targad inimesed! Järelikult, küsimus, kas ei saada aru või ei taheta saada, langeb ära. Või siis kas ollakse loll või mängitakse lolli, kui rahvalikumalt öelda. Nüüdseks siis pole kahtlust, et ei tahetagi aru saada.

Muidu ei saaks ju üldse esitadagi küsimust "... Kuidas niimoodi juhtus, et kuhu ka ei vaataks, puutumatu hõlmikpuu kohe silmapiiril?"? Aga oma tõetera on siin ka sees. Olen pikka aega rääkinud näiteks RB vastaste (ARB) puhul, et ei tohi demagoogitseda! Et millegi vastu olles tuleb välja pakkuda alternatiiv! Ja RB "ümberkantimine" Tartu suunale ei ole alternatiiv, vaid puhas demagoogia! Tartul raudtee olemas ja vaja vaid ronge, selle tee kiiruse tõstmine ja rekonstrueerimine saab kõne alla tulla ainult peale Pärnu - Riia raudtee valmimist! Et aga valjuhäälseimad vastased sellest rühmitusest käitusid just vastupidi, on Luigel varustatud kergete trumpidega. Vaat nii mõjuvad asjadele läbimõtlemata tegevused! Aga see tähendab trumpidena Luigel siiski vaid klibusid, pilte, rääkimata ässadest, see talle kätte ei anna! Sest üldiselt ikkagi ei ole Eestis nii, et ollakse lihtsalt kõigele vastu!

Põhimõtteliselt ei olegi selle arvamusloo kohta öelda mitte midagi muud, kui et Mart Luik mängibki .... mittearusaajat! Sellest saab aimu IGA LÕIGU järel, mis ta kirja pannud. Iga lõik ongi räige mahatampimine! Ja tark inimene ei tohiks nii magedalt arvamuslugusid kirjutada. Aga eks IRL-is ole viimasel ajal eriti palju selliseid pinnale ujunud, kes aina lahmivad, mõtlematult ja mõttetult! Kunagi olla keegi öelnud, et "võib vaikida ja sellega mitte välja näidata, kui rumal oled, aga võib ka suu avada ja kummutada kõik kahtlused..."

Aga üks lõik on eriliselt oluline! Tõepoolest, Jürgen Ligi kurtmine on võlts, sest just tema erakond oma liidritega oli eestvedaja ja algataja RB puhul. Ja mitte ainult! Kuid veel olulisem siin üks (kogemata) väljaöeldud asi! Ansipi valitsus oli siis see, kes Tartu kõrvale heitis ja Pärnu välja valis? Et siis IRL pooldab ka vaid Tartu suunda?? Muidugi oleks ka Tartu raudtee RB-ls muutmisel poolitatud Eesti (Luik ei tohiks sellistki häma ajada). Aga sõita saaks ka täna (ka siis, kui majandusminister oli IRL-ist) sõita Riiga. Muidugi mitte poolteise tunniga, sest seda ei jõua meil keegi kinni maksta, vaid ca kolme tunniga, tartust. Aga eks selles, et seda võimalust pole, on samavõrra süüdi ka IRL ise!

Vahel aitab mõnede inimeste puhul vast ainult see, kui hõlmikpuu neile pähe kukub! Äkki piisab sellest, kui lihtsalt korralikult põrutaks?
Aga äkki ma eksin? Ning see mitetarusaamine polegi tahtlik? Siis aga jääb õhku küsimus: Miks tipp-poliitikud siis ei püüagi mõista neid, kes on hoolivad oma kodust, maast ja inimestest ja sooviks, et asju tehtaks mõõdukalt?

Parem lugege Maarja Vaino lugu. Kuigi üleskutse käbisurujatele "oma tegevust rahulikult analüüsiva pilguga vaadata" neid ei mõjuta. Kujutage ise ette kui selle soovituse saaks Mart Luik? 


No comments:

Post a Comment