Blog Archive

Sunday, May 6, 2018

Mitte s... pole muutunud, aga muidugi ilus ikka!


Kevad kisub rändama! Ilu oli palju, aga Baskini ütlus tuli meelde....


Oeh, oleks vaid sellised joogid soodsamad...Vorbuselt aga kihutab rong endiselt mööda ja Jänese matkarajast vist enam asja ei saagi....


Ja Tartus lipsavad bussid kohe minema, kui esimesed rongireisijad nina tunnelist välja pistavad või siis tuleb bussi pikalt oodata. Või rongile tulles jõuab buss kohale mitte 10 min varem, vaid paar minutit peale rongi väljumist. Millal võiks juhtuda nii, et Tartus ongi eribussid, mis saabuvad enne rongi saabumist ja väljuvad peale seda? Ja nii ka ERM-i? Maakonnaliinidest pole üldse mõtet siin muidugi rääkida.

Aga linnas oli kevadlaat!Lennujaama buss raudteejaamast läbi? Miks mitte, kui ajad sobivad? Iseasi, kas Tartust ka lennukeid lendab!?Teel on kuskil näha ka väikseid remonte, aga mitte parkimiskohtade tekkimist peatuste juurde ega ka inimlike ootekodade tekkimist.


Ülitore on aga see, et rattateid on palju ja tuleb juurde.Päikesepaneele näeb juba üpris tihti.Parkijaid samuti....


Üks tanklakett, kus mõeldakse vist üpris palju ka autojuhtidele.Vaateid on teel aga väga ilusaid!


Kas müüakse midagi? Mida? Ja kuidas parkida/peatuda?Kuidagi ju parkida siiski saab, aga oleks selleks head kohad, võiks siin ka müüa?Siin muidugi parkla olemas. Lähte.


Kas ärapöördeks aeglustusrada võiks olla pikk? Alata näiteks juba enne bussipeatust?


Tabivere Jaam - Äksi - Elistvere - Palamuse - Jõgeva busse pole muidugi ikka veel.

Peatuse nimi on endiselt Keskus, Mitte Äksi vm. Ka Äksi peatus asub endiselt kiriku juures, mitte siin. Bussiliiklus paremaks pole muutunud.

Rändrahnud muuseumi lähedal. Korralik info juures.


Jääaja Keskuse kõrval Saadjärve Looduskeskuse maja, Soomepoiste Tubamuuseum ei ole nv avatud. Samas majas ka pood, aga selle kohta ma silmatorkavat silti ei näinud. Tõenäoliselt jäävad ka paljud kliendid seepärast poodi tulemata.
Jääaja Keskuse kodulehelt ei leidnud ka seda, KUIDAS TULLA ja ammugi siis mitte seda ühistranspordi kohta. Ju siis ei eeldatagi, et tuldaks!?
Aga tulijaid on vaja! Sest iga selline koht vajab raha. Piletite hinnad on just sellised, mis ei ole juskui väga kõrged, kuid kui mõelda niipidi, et vanemad tahaks lastega sagedamini käia erinevates kohtades, SIIS on see ikkagi üksjagu koormav! Perepilet on minu arvates siiski ebaloogiline. Kui tuleb isa-ema kahe lapsega, siis on hind ca pool üksikute piletite hinnast, üksikvanemal ühe lapsega aga samas suhteliselt kallis. Ning arusaamatuks jääb, miks on perepiletil "piirang" sellisena, et kui juhtumisi on lapsi rohkem kui kolm, siis perepilet enam ei sobi? Kas sellega püütakse vältida seda, et tulijatel võib olla kaks lapsevanemat, aga kahe pere lapsed?
Ehk võiks olla ikkagi nii, et perepilet on 50% soodustusega, ja nii oleks näiteks üksikvanemal ühe lapsega võimalik tulla mitte 13, vaidhinnaga 6,5 eurot?

Kui käisin siin möödunud korral, postitasin teema, milles juttu ka busside sõiduplaanist, Jääaja Keskuse FB lehele, et kuulda selle kohta nende arvamust. Ei mingit vastust! Ometi võiks ja peaks ka sellised ettevõtmised omalt poolt välja ütlema selle, et nemadki loodavad ühistranspordiga tulijate peale. Ja Tartust oleks bussiga tulemine ju täiesti mõeldav, samuti Tallinna poolt, juhul kui ühe päevaga saaks kaks-kolm kohta läbi käia!? Ja just seepärast eeldaks, et nt Jääaja Keskus nõustub sellega, et P sõiduplaan ei kõlba kuidagi - Tartusse tagasi saaks alles 4 tunni pärast, sest vahepealset bussi käigus ei ole! Või ongi nii, et neil puudub selle koha pealt igasugune arvamus? Miks siis muidu isegi nende kodulehelgi pole selget viidet ühistranspordiga tuleku võimalusetele!? seda enam, et bussipeatuse nimigi ajab segadusse, on ju ennegi tuldud hoopis bussiga Äksi! Seega kiriku juurde, mitte siia.

Aga muidugi nüüd, kui piletita maakonnaliine olema ei saa, siis täidavad ametnikud-poliitikud oma lubadused ja tihendavad sõiduplaane!?


Aitäh pildi saatjale!

Ei Aura ega Jääaja Keskuse kodulehe avalehel leidnud ma ühtegi viidet selle kohta!?
Ja kui asi kehtib vaid ühtepidi, siis, kas see on loterii? Et kui satud enne ühte, siis saad teise soodsamalt, aga kui vastupidi, siis saad täie rauaga?

Neeme Sihv Kodulehel ei näinud reklaami, mille järgi saanuks Teie piletiga Jääaja Keskusesse soodsamalt!? Kõiki kampaaniaid väga ei reklaami?
http://eestimaablogi2.blogspot.com.ee/.../mitte-s-pole...
Manage
Instantly send this as a message to 
Aura Keskus
 and talk to them directly.
MeeldibVeel reaktsioone
Vasta23h
Aura Keskus Jääaja Keskuse ja Ahhaa Teaduskeskusega on meil püsiv vastastikune sooduspakkumine. Sellekohane info on väljas kodulehel HINNAKIRI - MUUD SOODUSTUSED valiku all. Lisaks kodulehele on vastastikuse soodustuse info väljas kohapeal lettidel. 
Pealehe uudistevoos kajastame päevakajalisi uudised, näiteks info võistluste, maja lahtiolekuaegade, uute teenuste ja hetkel pakutavate lühiajaliste sooduskampaaniate kohta. Paraku on pealehe uudiste rubriik piiratud ja kõik kampaaniad sinna ei mahu.
Jätan Teile lingi hetkel soodustusi pakkuvate koostöökampaaniate kohta: https://aurakeskus.ee/hinnakiri/muu/Keskus ise aga igati vahva. Teenindus ka.Kohvikupool on hetkel remondis ja avatakse millalgi juunis.Poe kohta võiks lausa öelda, et see "hästi peidetud".
Saadjärvel peatumas palju hanesid.


Ka pütipaar paistis kaugelt.


Vaated muidugi lummavad. 

 

Vaikse ilmaga oleks parvesõit muidugi äge! Ehk kunagi võtangi ette!

Lähtes paistab ka vaatetorn olema. Hea, et paistab, muidu ei teakski mööda sõites.Peale Lähtet on siiski ka üks parkla olemas. Selline veekogu ääres olev võiks olla selline, kus ka rekad saaks peatuda.

Vasula.Vasula (Kõrveküla) pärnaallee. Kahjuks pole ka siin väljalangenud puude asemele uusi istutatud. Aga muidu igati uhke ja pikk allee.
Buss muidugi mitte kuskil "rongi ei näinud", ka Tartus mitte! Miks ei sõida nt 613, Lähtelt 13.24, läbi Kärkna? Või 612 Lähtelt 17.17?
Muide, alates 11.05 on käigus uus bussiliin nr 234. Alustab Jõgevalt ja sõidab läbi Tabivere, aga loomulikult mitte Tabivere Jaama, kus ometi saaks õhtusele Tallinna rongile istuda. Miks küll jätkuvalt eiratakse inimeste vajadusi ja ei püütagi bussiliine mõistlikult teostada?Emajõgi.Aura Veekeskus. Päris hea koht, kus käia lõõgastumnas. Terviseklubi piletit ma tavaliselt siiski ei osta, pole nii suur saunafänn ja hoian siis lihtsalt kokku. Seda enam, et üks saun siiski ka olemas, meeste poolelgi veekeskuse pileti hinna sees.
Kerge eine peale vees solistamist.


Tartu bussiliiklust tunnen vähe, aga huvitaval kombel on nt Soola bussipeatus kesklinnas nii ühel kui teisel pool ristmikku. Kummaski vist pole viidet, et osa busse peatub siin, osa teises!?


Välisturistid vist. kes pole vist busse näinudki. Vist sellepärast nad keset bussipeatust seisma jäidki.


Tartu (UNESCO kirjanduslinn) vaksalis on hästi tilluke "reisraamatukogu"....


Teisel perroonil on istepingid, esimesel pole ikka veel.


Piusa rongi aga ei suudeta kuidagi KÕIKIDEL päevadl käima panna. Aga võiks olla ju vähemalt suvelgi 3 rongi päevas Põlva suunal!?
Tamsalus seisis isegi mingi maakonnaliin!


Jäneda.

Igatahes on võimalik ringi kolada ja midagi näha ühistranspordiga. Kuid mind teeb küll aina kurvemaks see, et tohutult on asju, mida mitte kuidagi teha ei taheta!


No comments:

Post a Comment