Blog Archive

Friday, May 18, 2018

Reimer mürgeldab Izmailovaga!


Foto: Andres Luik.

"Lugesin ja ei uskunud oma silmi" tahaksin ma öelda Postimehe arvamusloo kirjutajale Andres Reimerile.


Reimer ütleb:
Lugesin ja ei uskunud oma silmi, sest Izmailova arutlus, kas Rail Balticut ehitada või mitte, on juba ammu ära vaieldud. Samuti ei ole pädev linnapea kujutlus, et raha saaks mujal kasutada. Fakt, et Rail Balticu rahaga saab ehitada ainult Rail Balticut, on samuti juba väga ammu selgeks räägitud.

Mingi mööndusega võib Reimerile öelda, et ehk on tõesti juba ÄRA vaieldud, et raudtee Pärnu kaudu on vajalik, kuid kahjuks ei saa ei tema ega paljud need, kes seatud Eestumaa elu edendama, aru, et mitte sellisena me teda ei vaja nagu planeeritud. Nii et tegelikuses peaksime olema juba vaidlustest järgmise sammu juures. Pidurit panemas ja ... uuesti vaidlema hakates! Kuigi, mis siin enam vaielda, mõistlikuim variant on koos VB-ga või siis äärmisel juhul hoopis Risti-Virtsu kaudu.
Üldse, kas Postimehes antakse käskusid selle kohta, mis "on selgeks räägitud, mis mitte"? Kuskohast sellised arusaamad küll tavamõistuse juures tulla saaks?

Aga kas roheliste juhi Züleixa Izmailova mürgeldamine rõõmustas? Muidugi mitte! Sest kui üks mürgeldab nii, siis teine mürgeldab naa!

Ta väitis oma arvamusloos (PM 16.05), et tänapäevase ja keskkonnasõbralikuna kavandatud raudtee asemel saaks sama raha eest teha midagi muud toredat: Via Baltica, Tallinna-Tartu maantee, praeguse raudtee ohutussüsteeme kaasajastada.

Olen kogu oma elu olnud rohelise mõttelaadiga ja tähtsustanud ust keskkonda kõige rohkem. Aga siin küsiks samamoodi, kuskohast selline mõttelaad tuleb? Kaevata Eesti segaselt mürgeldades aukudeks ja ehitada aina suuremaid tõkkeid loodusesse? Lükata kaevandatav kruus jm lihtsalt teise kohta? Mis ajast on 4-realised keskkonnasõbralik mõtteviis?
Ning mis veel olulisem, miks roheliste hulgas ei ole ühtegi inimest, kes asjatundjana selgeks teeks, et VÄIKSEMAS MAHUS VB SOBIB VÄGA HÄSTI KOKKU VÄIKSEMAS MAHUS RB-ga?

Kas ei teda ega Reimerit ei pane ka mõtlema artikkel tänases Maalehes, kus kirjutatakse sellest, kui palju maavarasid raisatakse RB peale ja veel rohkem siis kui vaja ka kahetasandilisi ristumisi jm betoonrajatisi?

Sa püha müristus....

No comments:

Post a Comment