Blog Archive

Sunday, May 20, 2018

Ühistranspordiga Taevaskotta taristu rikke ajal.Ingliskeelset infot pole ikka veel.


Rikke tõttu Tartu jaamas jõudis rong viimasel hetkel Balti jaama, mingit teavitamist selle kohta kuulda ei olnud. Automaat luges vaid väljumiseni jäänud aega.


Lillekülas perroonid jäeti tegemata ja seetõttu jääb sageli inimestel sobival ajal ümber istumata. Muide, täna tulin rongiga Tallinna ja eks seegi jäi hiljaks. Kurb oli aga see, et sooviti Viljandi rongile ümber istuda, see aga sõitis kõrvalteelt ära enne kui Tartust tulnud rong seisma jõudis jääda. Elronis tõesti ei suudeta lihtsamaidki asju paika panna?


Tartus infoga probleemid nagu ikka. Jaamast ei suudeta valjuhääldaja kaudu isegi seda öelda, millisele teele rongid saabuvad?Millal suudetakse näiteks ERM bussiliin siduda Jaamas rongidega? Liine 20 ja 7 ju tihendada ei suudeta, ammugi siis siduda! Üldse tundub Tartu linnaliiklus hõre. Näiteks Annelinnas sõidab puhkepäevadel sisuliselt vaid 2 liini ja hõredalt.


Asendusbussid peatusid jaama ees koos linnaliiniga, sest maakonnaliinide bussipeatus jäeti ju tegemata!Park jaama juures on aga nagu taeva kingitus! Hea koht, kus palavaga olla.

Kena, aga bensiinivingu sees istumine.


Peagi saab jaamas lõpuks kohvik avatud! Tore!
Eriline ülbus ikka! Elron ei tahagi muid infokanaleid luua ega tööle panna?Välismaalased sõidavad tihti. Ka Taevaskotta.


Nüüd oli vähemalt värav lahti! Aga ülekäike pole ikka!


Uued vagunid seisavad, ka konteinervedude omad.
Rattureid oli üksjagu.


Kirsi ja Aardla - kaksikpeatus.


Ei saa lahti mõttest, et Kirsi ja Ülenurme vahele vaja uusi peatusi.
Vastse-Kuustes muutusteta. EPole isegi mitte üleäiku, et vähe otsemini bussipeatusesse saaks.Paistab aga, et mingi üritus oli siin.

Aga helkurveste ratturid vist ei armasta....


Siin on ilus ootekoda, nii eriline, et välismaalased pildistavadki ennast selle taustal.Tore oli aga näha, et kohvik-pood peagi avatakse!


Kiviaiad on erilised.


Valged ja sinised meelespead.Väga tore oli näha, et veidi peale rongi oli ka buss olemas. Tagasiteel küll mitte...
Küll aga ei ole bussiliini kirjelduses sees Taevaskoja Jaama! Aga saab kergema vaevaga otse Taevaskojade juurde (Saesaare peatus).


Märgi panin puu najale püsti.


Hiireviu vist.Muidugi tullakse ka autodega.


Kahjuks aga kioskid kohapeal kinni.Majutus vägagi soodne. Kuigi perepilet võiks olla suurema soodustusega. Näiteks liidetavate summa jagatud pooleks? Kui tundub "liiast", siis võib ju üksikisiku hinda veidi tõsta?

Lonni ja Saesaare paisjärv veel olemas. Regulaarseid sõite küll veel ei ole.Emalätte allikast ojake jõkke.


Naeriliblikas
Võsavaksikud.Suur kapsaliblikas.
Hea on palavaga käia sellistel alleedel.

Kuigi Tartusse tagasi oleks saanud ka bussiga veidi hiljem, valisin siiski rongi.Siinne trepp on küll üpris ohtlik! Tulin sillalt, pilk Raekoja platsi poole ja ei tajunudki, et üldse astmed on! Väga ühtlane toon ja ei tekita aistingut, et astmed olemas.

Aga läksin muuseumiööle.

Kas maakonnaliinide peatuse saaks siia teha, seni, kuni kaubajaam veel alles? Või alumisel pildil oleva kõnnitee kohale?

Saab jaamast suunduda kesklinna poole küll (bussijaama).Linnas on ju maaliinidel lisapeatusi,. mille poolest raudteejaam ei sobi?Teeremont.Aga ei mingeid parkimiskohti bussipeatustes....
Nüüd tean, et siin müüakse bussist vaid kartulit. Ja ei saa aru, miks ei võiks müüa Lähte poe ees? Kus ometi ostjaid rohkem?
Suvest peaks saama raha juurde, seega saab ka vajalikud bussiliinid?
Bussipeatust ei ehitatudki?


Infoekraani pole perroonilt vajalikku kohta viidud.


Tamsalu palju puid istutatud.


Tundub, et ka Vesse ja Lagedi vahele uusi peatusi vaja.


No comments:

Post a Comment