Blog Archive

Wednesday, July 11, 2018

Plaanitavaid muudatusi Viljandi bussiliikluses.


Muudatusi on üksjagu ja ka tööd tehtud üksjagu. Rõõmustav, et paaril korral on proovitud ka raudteejaamast busse läbi suunata. Vähe, aga ikkagi muudatus. Peaasi, et sellised põhimõttelised muudatused hakkaks tekkima. Viljandi siin siis üks esimesi.


On aga väga olulised puudused.
Näiteks, miks arvatakse, et Männimäel elavad või töötavad inimesed tahaks Viiratsi, Mustla või Tänassilma suuna sõiduks kasutada kombit maakonnaliin + linnaliin? Või kas sealt suunalt ei käida Jakobsoni koolis? Ehk oleks aeg aru saada, et ka väljaspool Tallinna (või Tartut) hinnatakse sõiduaega ja mugavust? Ning nende suundade busside alg- ja lõpp-peatus oleks Männimäe, Jakobsoni Kool või Maailma lõpp? Ja kui jälle küsitakse, mis mõte sellele on, siis mina näen siin mõtet puhtalt bussisõitjate arvus! Mida ebamugavam ja aeganõudvam sõiduvõimalus, seda vähem autost loobutakse! Eriti igapäevaste sõitude puhul muidugi.


Aga vähemalt paar Karksi-Nuia suuna bussi on saanud peatuse, mida inimesed vajavad. Tõsi, siiani mitte Viljandi Jaam nime all. Ja seni ei leia seda ka portaalist peatus.eeReisid 1 ja 2 ei ole jaamast läbi toodud. Tõsi, ooteaeg kujuneks üksjagu pikaks, aga siiski, mis segab? Reisid nr 4 ja 6 ei läbi samuti jaama, kuigi ideaalis võiks! Ka reisid 9 ja 10 millegipärast ei läbi jaama, kuigi peaks. Vajaks ehk vaid veidi nihutamist, neljapäeval. Tõsi, siis tuleks nihutada vast ka teistel päevadel, et segadust vähem oleks. Aga ehk see üks päev probleeme ei tekita?Ka siin reis 2 ei läbi jaama. Miks?Huvitav on ka see, et Viljandist on Mustlasse ja ka Suisleppa mõnedki bussid, kuid ükski neist ei sõida läbi Pikasilla Puka või Palupera Jaamani? Samas on olemas Holstrest busse Tartuni. Kas aga mõnel puhul ei võiks hoopis suunduda (rongidega seotult) mitte Tartuni, vaid näiteks Palupera või Elva jaamani? Olgu siis mõne praeguse bussi puhul või hoopis liine ümber kujundades! Seda enam, et Elvast on busse Tartuni küll ja küll.
Näiteks Holstrst on Pikasilla suunas vaid üks buss päevas, tartuni. Lühendades seda, saaks ehk panna Paluperani 3 bussi päevas? Viljandist muidugi, Mustla ja Suislepa liini bussid?

Nagu näete, siin on buss, mis sõidab Jakobsoni Koolini? Seega saaks sinnani sõita ja sealt alustada küll? Ja ka reis 7 saaks sõita jaamani ja kaugemale? Nagu ka reis 10?

Kuid olulisim, et Suislepani ja ka Vooruni busse on. Miks nad seal "võsa vahel" ilmtingimata lõpetama peavad, jääb küsimuseks.


Siingi on vähemalt üks buss, mis aga Viljandi jaama läbib.Ka siin sõidab busse Jakobsoni Koolini!?


Aga siinkohal on minu jaoks õhus ikkagi küsimused! Kõpu suuna bussiliiklusel on jumet. Soomaale, aga saab sõita vaid  3 bussiga Tipule, Kõrtsi-Tõramaale nõudmisel. Mind vägagi huvitab, kas siin ei õnnestu just neid busse rongidega siduda? Muidugi on ka muid aspekte, poes ja arstil käimised jne. Kuid päevasel ajal, ehk saaks?
Reis 5 läheb sobival ajal, aha EI LÄBI JAAMA!? Ka 17.10 väljumine on enam-vähem, parem oleks muidugi kui seda saaks varasemaks veidi?
Hommikul jõuaks aga ka rongile, kui aega NATUKENE varasemaks muuta! Päevast peab vaid veidi nihutama, õhtune aga sobib ka! Kuid JAAMA NEED EI LÄBI!
Suurim jama on muidugi see, et reis 4, Tipuni, on käigus vaid ÜHEL päeval nädalas! Kas tõesti on kindel, et näiteks laupäeviti ei võiks olla sinna sõitjaid?


Kas reis 3 ei saa sõita Olustvere Jaamani? Rong ju sel ajal olemas? Ja kas sel juhul ei jõua vahetustega tööle, kui õhtune buss alustaks Olustvere Jaamast ning väljuks siis Suure-Jaanist 15 min hiljem, 20.45?Endiselt on olemas Sürgavere Raudteejaam peatus? Ja mitte seal, kus on või peaks olema peatus Sürgavere Jaam?
Ja reis 4 ei saa Sürgaverest sinna sõita, tagasipöördega?
Kus on busside peatus Võhma Jaam? Ning miks needki bussid ei sõida Puhu Ristini?Liini 5 muudetud sobilikumaks turule sõitmiseks? Aga kl 9.00 rongile Võhmas ei muudeta? Turg siis tähtsamgi kui erinevate liinide integreerimine? Ka reisilt 5 ei jõua Võhmas rongile?

Üldse on Võhma ümberistumiskohana nukras seisus. Kui juttu oli vajadusest siin bussijaam raudteejaama tuua juba ammu, pole seda siiani Viljandimaal mõistetud!? Aga nojah, vastu oldi ju igal moel ka Paala Jaama peatusele. Mis sest, et sealgi võinuks tekkida mõnedki ümberistumisvõimalused!
No comments:

Post a Comment