Blog Archive

Sunday, February 18, 2018

Ühistranspordiga Kubija spaasse läbi Võru 2.


Jätkame siis Kubijas ja Võrus ringi vaatamist. Polegi nii lihtne võõras linnas bussidega sõita, kui ei tea, kuhu sõitagi tahad. Aga saab hakkama, ka bussijuhid aitavad hea meelega. Kuigi kohalikegi sõnutsi liinid segased ja keerulised. Aga kommenteerida ma seda siiski ei oska.


Silma torkab aga küll, et ärid siin väga ei õitse. Vähemalt võiksid kindlasti olla hoopis edukamad. Aga eks vähene elanike arv, turistide vähesus ja muidugi meie endi maksevõime seda kõike ei soodusta. Kohalikud mainisid sedagi, et ei ole elu seal nii odav midagi.Aga ilu siin on!Kui vaatad suunaviitasid, siis paratamatult mõtled ka ühendustele. Ja ühistransport Kagu-Eestis ei ole hea!


Maksimarketi hinnatase pidavat olema üksjagu kõrge! Taamal Rimi paistab aga nii "pime", et seda justkui ei olegi. Ehk ei olegi kahte marketit kõrvuti vaja? Et jätkuks ühes kliente, käivet ja seega ka palka?


Aga teenindus on spaas väga hea! Ajas muigama, et kui lähemale jõudsin ja pildistada tahtsin, siis nagu võluväel süttisid ka lambid! Vahva juhus!


  

 

Kaua aga vist spaas olla ei saa! Nii võib kaalus kõvasti juurde võtta!


Aga käes on hommik. Aeg ära sõita. Spaas oli mõnus ja Kubija ning Võru väärivad paremat! Peab lootma ka seda, et inimesed mõistavad, et on aeg valida meie elu edendama ja juhtima inimesed, kes tõesti hoolivad! Mitte neid, kes mõnusat elu elavad ja kohaliku elu edendamisse "panustavad" rohkem tühja mulinaga.

Kohvik aga jälle kinni. Olla suvel lahti olnud, tulevikku ei tea! Tahaks väga loota, et uute bussijaamade ehitamisel teistes linnades mõeldakse natuke rohkem asju läbi ja püütakse bussijaama siduda millegagi, mis hoiaks ka vajaminevaid asju alles.


Navitrolla äge! Üldse, ilus ja tõeline kunst majadel on äge!


Isegi rattaparklate puhul tajud, et nende tegemisel on rohkem mõtet siis, kui on põhjust ka siia tulla. Ainult viletsa bussiühendusega bussijaam kedagi kohale ei too.Aga kuna kindluse mõttes sai bussijaama tuldud varem, saab veel teha ühe tiiru linna peal. Eks talvel siin vähe tegemist ja seegi turismi koha pealt miinus.Marketi juurde saab ka ujudes...


Jälle müüa!? Aga samas võid ka "sneg na bashku budet, sovsem mjortvõi budesh..."


P muidugi paljud kohad kinni ja mõistetav kah. Aga natuke kahju, et Leoki kalapoes jäi käimata!

Vanimat, vana ja uut on huvitav koos näha.

Et kõht ikka veel punnis, jäi kahjuks ka siin käimata!


8 suuna ristumiskoht ja nii nadi liiklus? Muidugi, ka rongidega pole vaevutud siiani busse ühendama, nii Tsirguliina kui Koidula suuanl. Absoluutne ükskõiksus kohalike võimurite poolt8 korda? Tõsi, kl 12-ne buss tuleb vist tagasi. kuid ükski neist ei alusta linna teisest otsast! Vananenud arusaamad.Tagasisõiduks valisin bussi, mis sõitis läbi Põlva. hea variant, ühe korraga saab ühendada kolm linna. Aga nagu näha, teisest linnaotsast jooksevad bussile ka sõdurpoisid! Tore, kui nad on heas vormis, aga ehk mõtleks bussifirmad ja ametnikud ikkagi inimestele?


Loo esimeses osas mainitud busside peatumine Tartu vaksalis on oluline ka Väimela inimestele ja õpilastele.

Kohati näeb ka erinevas vanuses istutatud metsa. Aga vähe ja eest raiutakse ära rohkem, kui istutada jõutakse. Ja just kasvada jõuab!

Põlvasse oli sõitjaid vähem, aga sealt tuli peale umbes paarkümmend inimest.  Äkki Põlva asjapulgad ikka ei tea, kuidas ja miks sõidetakse? Muidugi ei tea, nad ju ei suuda mõista ühistranspordi lihtsamaidki reegleid!Pühapäeval muidugi kuni lõunani väga tihedat maakonnaliiklust käiku panna polegi mõtet. Kuid lõunast peaks olema aknad puhtad, bussid soojad ja rattad juba vurama. Et hakata tooma inimesi maalt tagasi väiksemasse keskusesse, siis väiksematesse linnadesse ja lõpuks ka suurematesse.Aga alati Vaste-Kuustesse jõudes või isegi sellele kohale mõelde, olen nii kuri kui kurb. Oleksin pidanud palju rohkem ametnikega sõdima, nüüd on näha, kuidas mittenähaolev rongipeatus ei võimaldagi ümberistumisi ja juurdevedu. ja selliste antsude puhul pole ka loota, et vigu tunnistataks ning asju ümber tehtaks. Isegi mõnikümmend tuhat eurot "kooliraha" kulutada oleks õigem, kui kurti ja pimedat edasi mängida!
Enne Tartut saab tulevikus olema rohkem rongipeatusi ja seega ka rohkem võimalusi ümber istuda. Aga selleks on vaja ka rohkem ronge. Sõitma, mitte seisma!


Ühe väikse ja mõnusa kalaprae lubasin aga ikka. Sest buss ju raudteejaama otse ei viinud!Aga rongile jõuab ikka!Ja nagu varemgi öelnud, isegi lumelaudurid sõidavad. ja sõidaks veel rohkem, kui Paluperast läheks buss Otepääle ja Kuutsemäele...


No comments:

Post a Comment